Чи є доходом юрособи — єдинника III групи відсотки, отримані від банку за користування депозитом

663

Запитання

Чи включають до доходу юрособи — платника єдиного податку третьої групи відсотки, отримані від банку за користування коштами на рахунку (депозитному, поточному)?

Відповідь

Благодійні організації: практикум з обліку та оподаткування

Для юрособи — платника єдиного податку третьої групи доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юрособи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 Податкового кодексу України (пп. 2 п. 292.1 ПК).

Залучення банком вкладів (депозитів) від вкладників підтверджують договором банківського вкладу (абз. перший — другий п. 11 розд. ІІ Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій та операцій з ощадними сертифікатами банку, затвердженого постановою НБУ від 03.12.2003 № 516) (далі — Положення № 516).

За договором банківського вкладу одна сторона (банк), що прийняла від іншої сторони (вкладника) або для неї грошову суму (вклад), що надійшла, зобов’язана виплачувати вкладникові цю суму та проценти на неї або дохід в іншій формі на умовах і в порядку, установлених договором.

Банк відповідно до умов договору банківського вкладу перераховує нараховані проценти за вкладом (депозитом) вкладника на поточний рахунок цього вкладника або зараховує на поповнення вкладу (депозиту) (п. 23 Положення № 516).

Нараховані проценти за вкладом (депозитом) суб’єкта господарювання або відокремленого підрозділу юрособи — нерезидента відповідно до умов договору банківського вкладу  банк може перераховувати на платіжні рахунки, відкриті цим вкладником у небанківського надавача платіжних послуг.

Проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному), включають до доходу юрособи — платника єдиного податку третьої групи.

За інформацією ДПС у м. Києві

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Імпорт товарів: бухгалтерський облік

Імпорт товарів в Україні має свої особливості в бухгалтерському обліку. Додаються облік міжнародних розрахунків, облік митних платежів, облік курсових різниць. Основні правила бухгалтерського обліку таких операцій та приклади проводок при імпорті товарів – у консультації
107610

Електронний чек 2024

У цьому огляді про те, як працюють електронні чеки та програмні реєстратори розрахункових операцій (пРРО), що є альтернативою звичайним касовим апаратам
11878

Як відкрити та обліковувати літній майданчик

На час спеки суб’єкти ресторанного господарства відкривають додаткові літні майданчики. Це зручно для клієнтів, яким приємніше відпочивати просто неба, і вигідно суб’єктам господарювання. З'ясуємо, як організувати роботу літнього майданчика і відобразити такі операції в обліку
1537

Поворотна фінансова допомога: надання, оподаткування, дисконтування

У консультації розглянемо, що таке поворотна фінансова допомога, поворотна фінансова допомога від засновника, чим вона відрізняється від звичайної позики. Дізнаємося, чи оподатковується поворотна фінансова допомога, що із її дисконтуванням і багато інших важливих аспектів
228838

Платіжна інструкція 2024

Платіжну інструкцію запровадили замість платіжного доручення. Платіжна інструкція заповнюється виключно з використанням номера рахунку у міжнародному форматі IBAN. Дізнаємося, як заповнити платіжну інструкцію та розглянемо приклад її заповнення
89790