Сільгосптоваровиробник відмовився від «особливого» річного періоду: як звітувати
Запитання
Як правильно визначити податковий (звітний) період виробнику сільгосппродукції при поданні податкової декларації (квартальний чи річний) та звітувати у разі відмови від застосування «особливого» річного періоду, починаючи з 01.01 поточного звітного року?
Відповідь
Якщо річний дохід за весь попередній річний звітний період перевищує 40 млн грн, то, починаючи з 01.01 поточного звітного року, податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств є календарні:
- квартал,
- півріччя,
- три квартали,
- рік.
Якщо такий дохід не перевищує 40 млн грн, то застосовують річний податковий (звітний) період, який починається з 01.01 по 31.12 поточного звітного року.
При цьому за період з 01.07 по 31.12 минулого звітного року подають окрему Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств протягом 60 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, разом з відповідною річною фінансовою звітністю.
За інформацією ДПС у Дніпропетровській області
До 28.02.2025 критичні сільгосппідприємства повинні заново підтвердити свій статус. Вони мають відповідати оновленим критеріям. Сільгосппідприємства, що отримуватимуть критичний статус вперше, також мають зважати на оновлені критерії. Щовимагають від сільгосппідприємств — розповість експерт