Відображення у декларації з ПДВ обсягів придбання товарів та послуг

984

Запитання

Чи відображати у таблиці 2.1 додатку 1 до податкової декларації з ПДВ обсяги придбання товарів/послуг, пов’язані із ремонтом та поліпшенням необоротних активів?

Відповідь

ПДВ: від азів до майстерності

Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (п. 6 розд. III Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21; далі — Порядок № 21).

До розділу ІІ «Податковий кредит» (рядки 10, 11 та 13 декларації) включають обсяги придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) з ПДВ (рядки 10.1, 10.2 та 10.3) або без ПДВ (рядок 10.4) товарів/ послуг, необоротних активів на митній території України,:

  • ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів — рядки 11.1,11.2 та 11.3
  • отриманих на митній території України від нерезидента послуг — рядки 13.1 та 13.2 (п. 4 розд. V Порядку № 21).

При заповненні рядків 10.1, 10.2 та/або 10.3 обов’язково подайте додаток 1 (Д1) до податкової декларації з ПДВ. Його заповнюйте у розрізі контрагентів.

У розділі ІІ «Податковий кредит» таблиці 2.1 додатка 1 зазначайте відомості про операції з придбання з ПДВ, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою та ставками 7% і 14%.

У рядку «Усього за звітний (податковий) період» у тому числі відображайте операції з придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів.

Таким чином, обсяги придбання товарів/ послуг, пов’язані із ремонтом та поліпшенням необоротних активів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання. реконструкція) відображайте у відповідних рядках розділу ІІ декларації з ПДВ.

Такі суми витрат відображайте і в рядку «придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів» розділу ІІ таблиці 2.1 додатку 1 до податкової декларації з ПДВ.

За інформацією ДПС у Черкаській області

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ

Що таке додаток 6 до декларації з ПДВ? У Додатку 6 наводьте розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 6 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності
104

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22018

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
459254

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
313302