Відображення у декларації з ПДВ обсягів придбання товарів та послуг

1163

Запитання

Чи відображати у таблиці 2.1 додатку 1 до податкової декларації з ПДВ обсяги придбання товарів/послуг, пов’язані із ремонтом та поліпшенням необоротних активів?

Відповідь

ПДВ: від азів до майстерності

Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (п. 6 розд. III Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21; далі — Порядок № 21).

До розділу ІІ «Податковий кредит» (рядки 10, 11 та 13 декларації) включають обсяги придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) з ПДВ (рядки 10.1, 10.2 та 10.3) або без ПДВ (рядок 10.4) товарів/ послуг, необоротних активів на митній території України,:

  • ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів — рядки 11.1,11.2 та 11.3
  • отриманих на митній території України від нерезидента послуг — рядки 13.1 та 13.2 (п. 4 розд. V Порядку № 21).

При заповненні рядків 10.1, 10.2 та/або 10.3 обов’язково подайте додаток 1 (Д1) до податкової декларації з ПДВ. Його заповнюйте у розрізі контрагентів.

У розділі ІІ «Податковий кредит» таблиці 2.1 додатка 1 зазначайте відомості про операції з придбання з ПДВ, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою та ставками 7% і 14%.

У рядку «Усього за звітний (податковий) період» у тому числі відображайте операції з придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів.

Таким чином, обсяги придбання товарів/ послуг, пов’язані із ремонтом та поліпшенням необоротних активів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання. реконструкція) відображайте у відповідних рядках розділу ІІ декларації з ПДВ.

Такі суми витрат відображайте і в рядку «придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів» розділу ІІ таблиці 2.1 додатку 1 до податкової декларації з ПДВ.

За інформацією ДПС у Черкаській області


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок в декларації з ПДВ

У консультації про те, як виправити помилки у ПДВ-звітності. Розглянемо можливі наслідки та варіанти виправлення помилок, основні їхні види, плюси й мінуси ПДВ-декларації «Звітна нова» та уточнюючого розрахунку, а також розмір самоштрафу і пені, куди їх сплачувати та як обліковувати
108720

Бюджетне відшкодування ПДВ

Податок на додану вартість — це найскладніший податок, як для платника, так і для самої ДПС. До бюджету сплачується різниця між податковим зобов’язанням і податковим кредитом. Якщо ж отримали «мінус», то тоді все навпаки — можна отримати бюджетне відшкодування ПДВ. Про право на бюджетне відшкодування ПДВ, заповнення декларації на відшкодування ПДВ, відшкодування ПДВ під час воєнного стану та інші подробиці — в огляді
175959

Штраф за несвоєчасну сплату ПДВ 2024

Який штраф за несвоєчасну сплату ПДВ загрожує у 2024 році? Як сплатити штраф, якщо в акті перевірки немає реквізитів, — дізнаєтеся в консультації
60965

Розблокування податкових накладних

Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2024 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних
139203

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 28.06.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
10430