Коли не надають відпустку для догляду за дитиною

640

Запитання

Чи може бабуся, яка офіційно працює на роботі, взяти відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо мати дитини являється підприємцем ІІІ групи і її чоловік також являється підприємцем ІІІ групи?

Відповідь

Ні, не може.

Батьки дитини не є працівниками і не можуть вийти на роботу до закінчення такої відпустки.

Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням матері або батька дитини одному з них надають відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також:

  • бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною;

або

  • особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину;
  • одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів (ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надають за заявою матері, батька дитини або осіб, які фактично доглядають за дитиною (ст. 20 Закону про відпустки).

За інформацією Держпраці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оплачувати роботу у нічний час

Оплата праці за роботу в нічний час — державна гарантія. Зневага до неї може дорого коштувати роботодавцеві та його посадовим особам. Розглянемо ситуацію, коли три працівники відпрацювали однакову кількість години у місяці та мають ідентичний оклад. Припустимо, один працював лише вдень, другий — вдень і ввечері, а третій — удень і вночі. Оплата їх праці різнитиметься. Пояснимо чому і на скільки
36324

Прожитковий мінімум 2024: розмір, таблиця, визначення

Прожитковий мінімум – це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги по безробіттю, аліментів. Також він використовується в оподаткуванні. Прожитковий мінімум з 1 січня 2024 року зріс. Тепер розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028 грн. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум 2024, – в огляді
45789

Перехідні відпускні: нарахування та облік

Часто відпустка працівника починається в одному місяці, а закінчується в іншому. Однак відпускні виплачують однією сумою незалежно від того, вписується відпустка у межі одного місяця, чи ні. Розглянемо, як це впливає на розрахунок відпускних, їхнє оподаткування та відображення в об’єднаній звітності (Додаток Д1, Додаток 4ДФ)
50859

Наказ про підвищення посадових окладів: чи можна від нього відмовитися

Із 01.04.2024 учергове підвищився розмір мінімальної зарплати. У зв’язку з цим деякі підприємства підвищуватимуть працівникам оклади. Експерт пояснив, чи достатньо роботодавцеві лише внести зміни до штатного розпису, а працівникам — дізнатися про підвищення за фактом виплати більшої зарплати
1204