Акт виконаних робіт не підписали: чи складати податкову накладну
Запитання
Чи складати податкову накладну за операцією з виконання підрядних будівельних робіт у разі, якщо замовник відмовився підписувати акт виконаних робіт?
Відповідь
⚡ ЄСВ та ЄП для ФОП — 2024 ⚡Якщо за операціями з виконання підрядних будівельних робіт платник ПДВ застосовує касовий метод податкового обліку, то податкову накладну (ПН) за такими операціями складають на дату надходження коштів у рахунок оплати вартості таких робіт (у т. ч. якщо замовник відмовився від підпису акту виконаних робіт).
Якщо виконавець робіт за договором підряду (у т. ч. будівельного) застосовує загальні правила визначення дати виникнення податкових зобов’язань, то податкові зобов’язання за операцією з виконання підрядних будівельних робіт визначатимуть на дату «першої події».
Якщо виконавець, який не застосовує касовий метод податкового обліку, за операцією з виконання робіт за договором підряду на дату оформлення акту, в якому він зазначив про відмову у підписанні такого акту замовником, нарахував податкові зобов’язання та склав ПН (за правилом «першої події»), то відкоригувати податкові зобов’язання, нараховані на підставі такої ПН, можна в разі визнання судом такого акту недійсним шляхом оформлення розрахунку коригування до неї та реєстрації його в ЄРПН покупцем (замовником).
За інформацією ДПС у Запорізькій області
📌Не подали або несвоєчасно подали податкову звітність
📌Не дотримали строків зберігання документів
📌Невчасно сплатили податки