Чек РРО видали не на дату отримання передоплати, а у момент відвантаження товару: яка відповідальність
Запитання
Чи застосовують відповідальність до госпсуб’єкта, який здійснює діяльність з використанням мережі Інтернет, якщо розрахунковий документ був сформований не на дату отримання попередньо оплачених покупцем коштів на картковий рахунок продавця, а у момент відвантаження товару?
Відповідь
Для госпсуб’єкта, на якого поширюють дію Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО), для цілей застосування РРО/ПРРО не має значення який спосіб для оплати обрав покупець (споживач), а має значення лише спосіб, який запропонував госпсуб’єкт покупцю (споживачу).
Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг та застосування РРО/ПРРО визначили статтею 3 Закону про РРО.
Закон про РРО не встановлює конкретних часових проміжків фіскалізації розрахунків, а лише визначає обов’язок її здійснення.
Розрахунковий документ має бути виданий або створений в електронній формі не пізніше моменту передачі товару чи послуги (абз. 3 ч. 11 ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 № 1023-XII).
Отже, за умови проведення розрахунків дистанційно, фіскальний касовий чек має видаватись споживачу або безпосередньо під час здійснення розрахунків з ним, або не пізніше моменту отримання ним товару.
При цьому, паперова та електронна форма фіскальних касових чеків є рівнозначними між собою та можуть видаватися в будь-якому випадку.
✅ Хто мусить перейти на програмний РРО
✅ Як зареєструвати, перереєструвати або скасувати реєстрацію пРРО
✅ Як видавати електронні чеки
✅ Чи можуть два касири працювати на одному пРРО
✅ Які оплати за QR-кодом не потребують пРРО
✅ Що робити, якщо зник інтернет або пРРо «заглючив»