У 2023 році користувалися пільгою щодо сплати ЄСВ та подали нульовий додаток 1 до декларації: чи подавати уточнюючу декларацію

259

Запитання

Чи потрібно подавати податкову декларацію з типом «Звітна нова» («Уточнююча») без розрахунку єдиного внеску (Додаток ЄСВ 1, Додаток 1) платникам, які скористалися нормами пункту 9-19 розділу VIII Закону про ЄСВ та при цьому подали розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації з типом «Звітна» з нульовими показниками?

Відповідь

ФОП-єдиноподатник: практикум для бухгалтера та підприємця

Тимчасово, з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, особи, зазначені у підпункті 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ), мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати ЄСВ за себе. Йдеться про ФОПів, у т. ч. спрощенців, незалежників, членів фермерського господарства. При цьому положення абзацу другого пункту 2 частини першої статті 7 Закону про ЄСВ щодо таких періодів для таких осіб не застосовують (п. 9-19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ).

Такі особи розрахунок ЄСВ у складі податкової декларації не заповнюють за період, в якому відповідно до абзацу першого пункту 9-19 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ єдиний внесок не нараховували, не обчислювали та не сплачували.

Проте, якщо платники скористалися нормами пункту 9-19 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про ЄСВ та при цьому подали розрахунок єдиного внеску (Додаток ЄСВ 1, Додаток 1) у складі податкової декларації з типом «Звітна» з нульовими показниками, то подавати податкову декларацію з типом «Звітна нова» («Уточнююча») без розрахунку єдиного внеску (Додаток ЄСВ 1, Додаток 1) не потрібно.

ЗІР, категорія 201.06

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт 51-пас і 51-вант: заповнюємо звіти автоперевізників правильно

Як заповнити статистичну звітність автоперевізників. Мова піде про пасажирські перевезення (51-пас) і вантажні перевезення (51-вант), які здійснюються на комерційній основі, як їх заповнити, кому складати та подавати
5253

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22018