Який документ підтверджує статус благодійника-фізособи-волонтера

1000

Запитання

Який документ у період обмеження доступу до Реєстру волонтерів підтверджує статус благодійника — фізособи-волонтера (який надає волонтерську допомогу індивідуально) та чи може повідомлення про включення до Реєстру волонтерів підтверджувати такий статус?

Відповідь

Реєстр волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (Реєстр) веде ДПС відповідно до пункту 21 розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 № 5073-VI.

Волонтера включають до Реєстру на підставі заяви за формою № 1-РВ (п.2.1 розд. ІІ Порядку формування та ведення Реєстру, затвердженого наказом Мінфіну від 30.10.2014 № 1089).

Інформацію про результати розгляду заяви надсилають заявнику:

  • в квитанції — якщо заяву подали в електронній формі;
  • або в листі — якщо заяву подали у паперовій формі.

На період дії воєнного стану обмежили доступ до публічних електронних реєстрів, у тому числі до Реєстру (пп. 4 п. 1 постанови КМУ від 12.03.2022 № 263).

Отже, в період обмеженого доступу до Реєстру, підтвердженням включення фізособи-благодійника до Реєстру залежно від обраної форми подання заяви є квитанція, в якій повідомляється про включення фізособи-благодійника до Реєстру або лист із даними про включення такої особи до Реєстру.

Крім того, волонтер або його представник не позбавлені права у будь-який час звернутись до податкового органу для отримання листа — підтвердження про включення фізособи-благодійника до Реєстру.

За інформацією ДПС у Черкаській області

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79181

Ліцензування підприємства: правила, відповідальність, бухгалтерський облік

Хочете почати торгівлю алкоголем чи стати туроператором, відкрити стоматкабінет? А може є потреба зберігати на території підприємства пальне? Ну що ж, вам доведеться отримати спеціальний дозвіл — ліцензію. Про ліцензування окремих видів господарської діяльності мова піде в сьогоднішній консультації: види діяльності, документи, загальні правила, зміни 2025, відповідальність, штрафи й особливості бухгалтерського обліку за НП(С)БО та МСФЗ
22323

Продаж корпоративних прав 2025

Бізнесом володіють через корпоративні права. Контроль, дивіденди, управління — це те, що вони забезпечують. Однак від них вирішили позбутися. Як оподатковується продаж корпоративних прав? На яких рахунках відображаються корпоративні права? Особливості продажу в учасників ТОВ, повідомлення про зміни у кінцевих бенефіціарах, юридичне оформлення та інвестиційний прибуток у фізосіб. Про все це — у консультації
51302

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21397