Заповнення уточнюючої декларації з податку на нерухомість: приклад ДПС

477

Запитання

Платник податків подав податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з додатком у частині об’єкту житлової нерухомості, при цьому у нього у власності перебуває об’єкт нерухомого майна нежитлової нерухомості. Така дія в подальшому призвела або призведе до виникнення податкового боргу. Як заповнити уточнюючу податкову декларацію в такому випадку?

Відповідь

Податкову декларацію податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Декларація) затвердив Мінфін наказом від 10.04.2015 № 408.

У Декларації у примітках до заповнення вказали, що її невід'ємною частиною, є додатки. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов'язання за відповідним видом об'єкта оподаткування. За відсутності у платника відповідного виду об'єкта оподаткування тип додатка, в якому обчислюють податкове зобов'язання, до декларації не додають.

Сплата до бюджету та облік задекларованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, здійснюють за видами об’єктів нерухомого майна.

Класифікатор доходів бюджетів затвердив Мінфін «Про бюджетну класифікацію» наказом від 14.01.2011 № 11, де визначили код та найменування податку:

  • 18010100 — податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юрособами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості,
  • 18010400 — податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юрособами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості.

У розглянутій ситуації платник зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації у разі якщо у майбутніх податкових періодах самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації.

А саме: платник зобов’язаний подати уточнюючу податкову декларацію з податку на нерухомість, за відповідний період шляхом уточнення раніше узгодженого податкового зобов’язання в частині об’єкту житлової нерухомості (зменшити) та задекларувати (уточнити) податкове зобов’язання за об’єкт нежитлової нерухомості (збільшити). Отже, до уточнюючої податкової декларації слід подати обидва додатки.

Приклад заповнення уточнюючої декларації у зазначеній ситуації наведено у додатках вище.

За інформацією ДПС

Вебінар для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розмитнення авто 2024

У консультації розглянемо правила розмитнення авто, нове в розмитненні автомобілів, а також розмитнення електромобілів
158764

Продаж земельної ділянки 2024

Земля – цінний та вічний актив. Водночас це досить специфічний об’єкт у бухгалтерському обліку. Сьогодні в консультації — продаж земельної ділянки в умовах поетапного зняття мораторію на продаж землі та воєнного стану, про договори купівлі-продажу земельної ділянки, а також оподаткування продажу земельної ділянки та його облік
44930

Плата за землю 2024

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізичних осіб у 2024 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, – розповімо в огляді
105930

Декларація з туристичного збору

У консультації – як заповнювати податкову декларацію туристичного збору і зразок декларації з туристичного збору. Дотримайтеся алгоритму заповнення й уникніть помилок
19584

Податок на розкіш 2024

Що таке податок на розкіш в Україні, коли та як його сплачують фізособи? Про це у консультації
19309