Коли до юрособи застосовують ставку податку на нерухомість у розмірі 25 000 грн

290

Запитання

Чи застосовується до юридичної особи, яка є власником 10 об’єктів житлової нерухомості (квартир), кожна з яких має площу 200 кв. метрів, норма підпункту 266.7.1-1 Податкового кодексу України? Якщо застосовується, то яким чином — один раз чи до кожного об’єкту житлової нерухомості?

Відповідь

Порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Податок), визначається статті 266 Податкового кодексу України (ПК).

За наявності у власності платника Податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи — платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів (для квартири) та/або 500 кв. метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» — «г» підпункту 266.7.1 ПК, збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку) (пп. 266.7.1-1 ПК).

Зазначена норма ПК передбачає збільшення на 25 000 грн податкового зобов’язання з Податку у разі наявності у юридичної особи — платника Податку житлової нерухомості (квартири), загальна площа якої перевищує 300 кв. метрів.

За наявності у юридичної особи кількох об’єктів житлової нерухомості (квартир), норму підпункту 266.7.1-1 ПК застосовують тільки до того об’єкта (квартири), загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів. До інших об’єктів житлової нерухомості (квартир), загальна площа яких (кожного окремо) не перевищує 300 кв. метрів, норму підпункту 266.7.1-1 ПК не застосовують.

Це стосується випадків володіння часткою об’єкта житлової нерухомості (квартири), якщо площа цієї частки перевищує 300 кв. метрів.

Оскільки підпункт 266.7.1-1 ПК визначає збільшення суми Податку за кожен об’єкт житлової нерухомості (квартири), загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів, то застосування вказаної норми ПК не передбачає сумування площ всіх об’єктів житлової нерухомості (квартир), які знаходяться у власності платника Податку.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18777

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю в Україні стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
114784

Податкова декларація з податку на нерухоме майно 2025

Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно вчасно. Наші підказки допоможуть не схибити у цій справі. Порядок заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, бланк податкової декларації з податку на нерухоме майно — у консультації
73123

Транспортний податок 2025: хто, коли, скільки

Якщо підприємство придбало автомобіль, який є втіленням високих технологій, розкоші та комфорту, то може постати питання про сплату транспортного податку. У цьому огляді — які автомобілі підлягають оподаткуванню, а також про розмір, правила нарахування та терміни сплати транспортного податку
76813