Коли до юрособи застосовують ставку податку на нерухомість у розмірі 25 000 грн

50

Запитання

Чи застосовується до юридичної особи, яка є власником 10 об’єктів житлової нерухомості (квартир), кожна з яких має площу 200 кв. метрів, норма підпункту 266.7.1-1 Податкового кодексу України? Якщо застосовується, то яким чином — один раз чи до кожного об’єкту житлової нерухомості?

Відповідь

Порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Податок), визначається статті 266 Податкового кодексу України (ПК).

За наявності у власності платника Податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи — платника податку, загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів (для квартири) та/або 500 кв. метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до підпунктів «а» — «г» підпункту 266.7.1 ПК, збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку) (пп. 266.7.1-1 ПК).

Зазначена норма ПК передбачає збільшення на 25 000 грн податкового зобов’язання з Податку у разі наявності у юридичної особи — платника Податку житлової нерухомості (квартири), загальна площа якої перевищує 300 кв. метрів.

За наявності у юридичної особи кількох об’єктів житлової нерухомості (квартир), норму підпункту 266.7.1-1 ПК застосовують тільки до того об’єкта (квартири), загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів. До інших об’єктів житлової нерухомості (квартир), загальна площа яких (кожного окремо) не перевищує 300 кв. метрів, норму підпункту 266.7.1-1 ПК не застосовують.

Це стосується випадків володіння часткою об’єкта житлової нерухомості (квартири), якщо площа цієї частки перевищує 300 кв. метрів.

Оскільки підпункт 266.7.1-1 ПК визначає збільшення суми Податку за кожен об’єкт житлової нерухомості (квартири), загальна площа якого перевищує 300 кв. метрів, то застосування вказаної норми ПК не передбачає сумування площ всіх об’єктів житлової нерухомості (квартир), які знаходяться у власності платника Податку.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оподаткування доходів фізосіб від продажу майна

Час від часу у фізосіб виникає потреба у продажі квартир, будинків, земельних ділянок, автомобілів та іншого майна. Як оподатковуються такі продажі, чи завжди треба подавати податкову декларацію – відповіді на ці питання та приклади заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у результаті продажу нерухомого та рухомого майна знайдете у консультації
1514

Транспортний податок: хто, коли, скільки

Готуйтеся платити транспортний податок, якщо ви вважаєте, що автомобіль повинен втілювати перевагу високих технологій, а розкіш і комфорт ніколи не бувають зайвими. І це правило, яке встановлює нам держава. У консультації про правила нарахування транспортного податку в Україні
70986

Розмитнення авто 2024

У консультації розглянемо правила розмитнення авто, нове в розмитненні автомобілів, а також розмитнення електромобілів
161978