Чи може ФОП-загальник використовувати підприємницькі кошти на власні потреби

Фізособа-підприємець відкриває окремі рахунки для провадження підприємницької, незалежної професійної діяльності та для власних потреб

Чи може ФОП-загальник використовувати підприємницькі кошти на власні потреби

ФОП: реєстрація, облік, сплата податків і трудові відносини

Банк відкриває ФОПу підприємницький рахунок на підставі:

  • паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  • реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • заяви про відкриття поточного рахунку (п. 33 Інструкція про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків, затверджена постановою Правління НБУ від 29.07.2022 № 162 (далі — Інструкція № 162).

Форму заяви містить додаток 4 до Інструкції № 162.

Поточні платіжні рахунки, які фізособи відкрили для власних потреб, забороняють використовувати для підприємницької та незалежної професійної діяльності.

За поточними, платіжними рахунками в нацвалюті фізосіб-резидентів проводять платіжні операції відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані з підприємницькою та незалежною професійною діяльністю (п. 24 Інструкції № 162).

Право підприємця вільно розпоряджатися прибутком, що залишається після сплати обов’язків податків, зборів та інших платежів, передбачає стаття 44 Господарського кодексу України.

Отже, ФОП-загальник має право вільно використовувати кошти для власних потреб з поточного підприємницького рахунку за умови, що він сплатив усі податки, збори та інші платежі з доходів від підприємницької діяльності.

За інформацією ДПС у Запорізькій області

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79303

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
709450

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді