Такі норми передбачені наказом Мінфіну «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.02.2023 № 71 (абз. 2 пп. 1 п. 2, пп. 1 п. 3).
Для практичної реалізації зазначених змін розробили і впровадили електронну форму Заяви (F1309401). Вона доступна у приватній частині Електронного кабінету.
Доступ до приватної частини Е-кабінету надають після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням КЕП будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через:
- Інтегровану систему електронної ідентифікації — id.gov.ua (MobileID та BankID);
- Дія Підпис;
- «хмарний» КЕП.
Також, у разі необхідності, фізособи мають право створити, підписати та направити Заяву (F1309401) через стороннє програмне забезпечення.
За результатами автоматизованої обробки Заяви можете пересвідчитися у тому, що вона:
- прийнята податковим органом для подальшої перевірки даних щодо можливості укладання договору про добровільну участь. У такому разі відсутні повідомлення про наявність помилок у квитанціях № 1 та № 2;
- не прийнята податковим органом. Надають опис допущених помилок, при заповненні основних реквізитів Заяви.
За інформацією ДПС у Запорізькій області
Підприємство реалізувало товари і показало нарахування ПДВ на рахунках обліку. Проте під час реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) оформлену податкову накладну заблокувала система. Якими записами в обліку продавця і покупця показати заблоковані податкові накладні?