Лист ДПС від 21.07.2023 № 2005/ІПК/99-00-24-03-03-06
Підприємство на виконання умов договору зі своїм клієнтом має надавати послуги за межами місця провадження основної діяльності. Для цього юрособа орендує квартиру у фізособи- не госп суб’єкта для свого працівника для виконання ним своїх службових обов’язків. Юрособа податковий агент при сплаті щомісячної орендної плати орендодавцю, утримує та сплачує до бюджету ПДФО та військовий збір (ВЗ).
Чи є вартість орендної плати та комунальних платежів за орендовану квартиру додатковим благом та базою для ПДФО, ВЗ для працівника? Та чи нараховувати ЄСВ? Чи включати витрати на оренду квартири для працівника до податкових витрат для цілей оподаткування податком на прибуток?
Якщо юрособа-роботодавець для працівника орендує для нього нерухоме майно (квартиру) за межами місця провадження основної діяльності та за власний рахунок сплачує орендну плату і комунальні платежі, то дохід з вартості безоплатно отриманої послуги з оренди нерухомого майна:
- включає до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків як додаткове благо
та
- оподатковує ПДФО і ВЗ на загальних підставах.
Дохід у вигляді вартості оренди житла працівникам за рахунок роботодавця відносять до складу заробітної плати. А отже він є базою нарахування ЄСВ.
Якщо отримувачем безоплатно наданих послуг виступає фізична особа, яка є платником ПДФО на загальних умовах, то різниці відповідно до підпункту 140.5.10 Податкового кодексу України у юридичної особи не виникають.
Роботодавці інколи намагаються покращити умови праці для працівників, але це може спричинити для них неочікувані штрафи. Підкажемо, що податківці вважають додатковим благом і чи можна уникнути податкових ризиків, коли надаєте працівникам додаткові послуги або товари