Госпсуб’єкти мають право проводити розрахунки без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок (далі - РК) та книг обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) при наданні побутових послуг на території села, селища не залежно від організаційно-правової форми та системи оподаткування, в тому числі ФОП - єдинникам другої - четвертої груп (п. 11 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі — Перелік), затвердженого постановою КМУ від 23.08.2000 № 1336; далі —- Постанова № 1336.
Встановили, що для форм і умов проведення діяльності, визначених, зокрема, у пункті 11 Переліку, граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлюють (п. 2 Постанови № 1336).
Таким чином, при наданні побутових послуг на території села, селища (ремонт квартир, побутових машин, меблів, взуття, прибирання квартир, фотографування тощо) ФОП-єдинники 2-3 груп не застосовують РРО та/або ПРРО, а використовують РК та КОРО.
Водночас, поза межами села, селища ФОП-єдинники 2-3 груп можуть надавати побутові послуги та проводити розрахункові операції виключно із застосуванням РРО/ПРРО.
За інформацією ДПС у Рівненській області
Новації в законодавстві та санкції від податківців за помилки у застосуванні РРО/ПРРО вимагають від бухгалтера глибоких знань про те, як правильно використовувати РРО/ПРРО