Як із 1 серпня застосовувати 0% ПДВ у разі постачання товарів для транспорту і пального
Суми ПДВ, включені до складу податкового кредиту (ПК) за здійснення операцій з придбання товарів, які надалі були знищені/втрачені внаслідок обставин непереборної сили у період дії воєнного стану, не включають до обрахунку суми бюджетного відшкодування.
Такі суми ПДВ зараховують до складу ПК наступного звітного періоду до їх повного погашення податковими зобов’язаннями.
Упродовж дії воєнного, надзвичайного стану не вважають використаними платником податку в неоподатковуваних ПДВ операціях або в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, товари, придбані в оподатковуваних ПДВ операціях, знищені/втрачені внаслідок обставин непереборної сили у період дії воєнного, надзвичайного стану. До наведених операцій норми пункту 198.5 Податкового кодексу України не застосовують.
Дію обставин непереборної сили засвідчує Торгово-промислова палата України (ТПП). Листом ТПП від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1 підтвердили, що введення воєнного стану в Україні з 24.02.2022 до його офіційного завершення є обставинами непереборної сили (форс-мажорними обставинами).
Щоб зафіксувати знищення/втрату товарів унаслідок обставин непереборної сили у період дії воєнного, надзвичайного стану, платнику податку доцільно:
- провести інвентаризацію;
- звернутися до органів ДСНС, які складуть акт про пошкодження майна із зазначенням причини;
- звернутися до місцевих органів влади, які додатково підтвердять факт знищення товарів;
- вжити всіх заходів для фіксації факту пошкодження майна (фото/відеозйомка).
Щодо оформлення, відображення у первинних документах і документального підтвердження знищення/втрат товарів через їх знищення/втрату внаслідок обставин непереборної сили у період дії воєнного, надзвичайного стану платнику податку доцільно звернутися до Мінфіну.
За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків