Мінфін і Федерація профспілок обговорили Держбюджет України на 2023 рік

08.09.2022 представники СПО об’єднань профспілок зустрілися з представниками Мінфіну, щоб обговорити проєкт Державного бюджету України на 2023 рік.

20_opp_0401.jpg

Безлімітна підтримка користувачів «Експертус Головбух»

Заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев поінформував про окремі показники Держбюджету на 2023 рік, зокрема:

  • обсяг дефіциту держбюджету — приблизно 20% ВВП (1,3 трлн грн);
  • індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) — 130%;
  • розміри мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму для працездатних осіб — 6700 грн та 2684 грн відповідно (залишаться на рівні грудня 2022 рок).

Очікують, що доходи бюджету знизяться на 44,8 млрд грн, а витрати — приблизно на 250 млрд грн. 7 млрд грн передбачили на соцзабезпечення ветеранів війни; 16 млрд грн — для Фонду розвитку підприємництва.

Скоротять видатки на держуправління — приблизно на 10%, а також реалізацію програми державних гарантій медобслуговування населення.

Профспілки пропонують встановити з 01.01.2023:

Мінфін ці пропозиції не підтримав через обмеженість ресурсів держбюджету, відсутність неінфляційних джерел покриття додаткових витрат, необхідність спрямувати кошти на оборону.

За інформацією Федерації профспілок України

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12033

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52415

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34020

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді