Продаж талонів на пальне ≠ реалізація пального: висновок ВС

Платник податків, який продає талони на пальне, не зобов’язаний реєструвати акцизний податок. Адже він реалізує картки на пальне, а не саме пальне.

auktsiony-pryvatyzatsii.jpg

Найкращий помічник для вас: система «Експертус Головбух»

Постанова ВС від 10.08.2022 у справі № 816/1054/18

ДПС за результатами перевірки встановила, що платник реалізує пальне без реєстрації акцизного податку. Контролери застосували до нього штрафні санкції. Платник не погодився з висновками ДПС, оскільки продавав скретч-картки на пальне, а не саме пальне.

Окружний адмінсуд задовольнив позов платника і залишив без змін постанову апеляційного адмінсуду. Суди попередніх інстанцій дійшли висновку, що у платника не виникає обов’язку реєструвати акцизний податок з реалізації пального. Адже він лише продавав талони на пальне, за якими можна отримати пальне в пунктах реалізації, що належать іншим суб’єктам господарювання.

Верховний Суд залишив касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувані рішення судів — без змін.

Картка на пальне — це технічний засіб, за допомогою якого фіксують право на отримання пального. Власник картки пред’являє її АЗС, після чого АЗС відпускає йому пальне. Фізичний відпуск пального підтверджують видаткові накладні або чеки терміналів, що їх формують під час фактичного отримання пального на АЗС. Отже, продаж талонів на пальне юрособам і ФОПам не можна вважати реалізацією пального.

Коли передають ФОПам і юрособам талони на пальне за договором, а не реалізують пальне, відсутні ознаки об’єкта оподаткування акцизним податком. Попри те що в податковій накладній зазначають марку пального, обсяг якого визначають тоннами, а не кількістю карток, фізично пальне не відпускають / не відвантажують.

Отже, платник, який продавав талони, за якими їх власники отримували пальне в пунктах його реалізації, що належать іншим суб’єктам господарювання, не зобов’язаний реєструвати акцизний податок з реалізації пального.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2110

Ставки акцизного податку на пальне, акцизний склад, проміжні продукти: вересневі зміни

Тримайте інформацію про ставки акцизного податку на пальне, що діють із 1 вересня, та новий критерій, коли не виникає акцизний склад. Про всі нововведення за Законом № 3878 читайте в огляді експерта
605

Акцизний податок 2024

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану – у цьому огляді
93880

Підакцизні товари в Україні 2024

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2024 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
56989

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді