Базу оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначають за їх договірною вартістю з урахуванням загальнодержавних податків і зборів (п. 188.1 Податкового кодексу України (ПК)). Водночас:
- вона не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг;
- база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін;
- база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової вартості за даними бухобліку, що склалася станом на початок звітного періоду, впродовж якого здійснюють такі операції (за відсутності обліку необоротних активів — за їх звичайною ціною).
Винятком є:
- товари/послуги, ціни на які підлягають державному регулюванню;
- газ, який постачають для потреб населення;
- електроенергія, ціна на яку склалася на ринку.
До складу договірної/контрактної вартості включають будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передають платнику податків безпосередньо покупець або через третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.
До складу договірної/контрактної вартості не включають суми неустойки (штрафів/пені), 3% річних від простроченої суми та інфляційні витрати, відшкодування шкоди, зокрема відшкодування упущеної вигоди за рішеннями міжнародних судів, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов’язань.
До бази оподаткування включають:
- вартість товарів/послуг, які постачають (за винятком суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами у вигляді виробничої дотації з бюджету або суми відшкодування орендодавцю — бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та енергоносії);
- вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передає платнику податків безпосередньо отримувач товарів/послуг, поставлених таким платником податку.
За інформацією Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків