Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення/коригування залишку пального затверджено наказом Мінфіну від 27.11.2020 № 729 (далі — Порядок № 729).
Щоб суб’єктам господарювання — платникам акцизного податку скласти акцизну накладну під час реалізації пального в паливний бак транспортного засобу або обладнання, пристрою з акцизного складу пересувного, у верхній лівій частині акцизної накладної зазначають:
- у полі «Коди операцій для складання в одному примірнику» — цифра «7»;
- «Умови оподаткування» — ознака щодо умов оподаткування пального «0»;
- «Напрям використання» — напрям «6» — реалізація пального з акцизного складу пересувного у паливний бак транспортного засобу або обладнання, пристрою.
У верхній правій частині у полі «Примірник» зазначають цифри «1» (номер примірника) та «1» (кількість примірників).
У рядку «Особа, що реалізує пальне» зазначають реквізити особи — постачальника пального, а в рядку «Особа — отримувач пального»:
- для юридичної особи та постійного представництва — повне або скорочене найменування і код ЄДРПОУ;
- для фізичної особи — ПІБ, РНОКПП або серія (за наявності) та номер паспорта;
- для юросіб, уповноважених вести облік діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юрособи, які є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів — назва договору, найменування уповноваженої особи та реєстраційний обліковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору.
У рядку «Акцизний склад/пересувний акцизний склад, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне» вказують реквізити пересувного акцизного складу, з якого фізично відвантажили/відпустили пальне.
Реквізити акцизного складу/акцизного складу пересувного, на який фізично відвантажили/отримали пальне, у відповідних рядках документа не зазначають.
Табличну частину такої акцизної накладної заповнюють так:
- у графі 1 зазначають код товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД (10 знаків), для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану — умовний код 2711 00 00 00;
- графі 2 — інформація щодо опису пального згідно з УКТ ЗЕД;
- графі 3 — обсяг реалізованого (відвантаженого) пального у кілограмах;
- графі 4 — обсяг реалізованого (відвантаженого) пального у літрах, приведених до температури 15° C.
Внесені до цих граф показники можуть мати лише додатне значення.
У клітинках акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, що не заповнюють, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляють, крім рядків у верхній лівій частині документа, в яких відповідно до форми такого документа може бути внесена цифра «0» (п. 12 розд. І Порядку № 729).
Реєстрація в Єдиному реєстрі акцизних накладних, зокрема, першого примірника акцизної накладної за реалізації пального з акцизного складу пересувного до паливного баку транспортного засобу, обладнання або пристрою, до місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, здійснюють упродовж 3 к. дн. із дня фактичного отримання пального.
За інформацією Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків