Ціни на постачання товарів і послуг для сектора безпеки й оборони відтепер переглядатимуть, якщо відбудуться істотні зміни економічних умов. Такі, як курс валют, індекс споживчої інфляції, оновлення податкового законодавства тощо.
Найкращий помічник для вас: система «Експертус Головбух» Відповідне рішення, розроблене спільно Міноборони та Мінекономіки, Кабмін ухвалив на засіданні 04.10.2022 з доопрацюванням. Наразі документ доопрацювали, і 12.10.2022 його підписав Прем’єр-міністр України.
Постанова КМУ вносить зміни до пункту 1 постанови «Деякі питання здійснення оплати товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану» від 20.03.2022 № 335.
Зміни передбачають, що у період воєнного стану договірні ціни на постачання товарів, виконання робіт і надання послуг для сектора безпеки й оборони переглядатимуть, якщо зміняться:
- ставки податків і зборів, пільг з оподаткування та ін.;
- індекс споживчих цін;
- курс іноземної валюти;
- біржові котирування або показники Platts, ARGUS;
- регульовані ціни (тарифи), нормативи, середньозважені ціни на електроенергію на ринку «на добу наперед», що застосовують у державному контракті/договорі.
Ціни переглядатимуть пропорційно до зміни фінансового навантаження на учасника контракту/договору, зумовлені відповідними змінами.
Істотні умови контракту також можуть змінювати у разі подовження строків дії контракту/договору, передачі товару, виконання робіт чи надання послуг. Ця умова діятиме лише за наявності документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили подовження, зокрема затримки фінансування витрат замовника. У такому разі зміни не мають призводити до збільшення суми, визначеної у держконтракті чи договорі.
Водночас Кабмін установив низку запобіжників від несумлінного виконання обов’язків постачальниками робіт, товарів і послуг. Зокрема, передбачили, що ціна контракту чи договору не може бути збільшена, якщо:
- довели, що виконавець неналежно виконав умови державного контракту/договору;
- виконавець порушив строки поставок чи виконання робіт;
- внесли попередню оплату.
За інформацією Урядового порталу
Отримання переказів коштів з-за кордону зараз актуальне як ніколи. Перекази здійснюють батьки, члени подружжя, діти, інші родичі та не лише вони. Коли та як треба декларувати та сплачувати податки з грошових переказів з-за кордону, коли можна не сплачувати податки з закордонних переказів та які є способи здійснення таких переказів — у консультації
Зважати на обмеження готівкових розрахунків доводиться повсякчас. То засновник бажає внести позику готівкою, то працівник надав документи на придбані власним коштом товари. От і постають запитання, чи слід застосовувати обмеження. Нагадаємо про граничні суми розрахунків готівкою і розглянемо декілька ситуацій, пов’язаних із готівковими розрахунками
У консультації – про суборенду приміщення, зразок договору суборенди приміщення, а також особливості укладання таких договорів, заповнення форми 20-ОПП для суборендодавця та суборендаря, а також бухгалтерські проведення для обох сторін
Спільна діяльність без створення юридичної особи – це часом швидше й зручніше, аніж створення нового підприємства, але у правовому, податковому та бухгалтерському відношенні складнощів виникає чимало. У яких сферах і чому застосовуються такі договори, що таке договір простого товариства, яким має бути предмет такого договору, які особливості бухгалтерського та податкового обліку таких договорів, чи може учасником спільної діяльності бути єдиноподатник, чи треба реєструвати спільну діяльність у податковій – відповіді на ці та інші питання знайдете у консультації
Видатковою накладною користуються найчастіше. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають будь-які матеріальні цінності без чого неможлива жодна господарська діяльність. З цим документом мають справу також і звичайні покупці