Ціни на постачання товарів і послуг для сектора безпеки й оборони відтепер переглядатимуть, якщо відбудуться істотні зміни економічних умов. Такі, як курс валют, індекс споживчої інфляції, оновлення податкового законодавства тощо.
Найкращий помічник для вас: система «Експертус Головбух» Відповідне рішення, розроблене спільно Міноборони та Мінекономіки, Кабмін ухвалив на засіданні 04.10.2022 з доопрацюванням. Наразі документ доопрацювали, і 12.10.2022 його підписав Прем’єр-міністр України.
Постанова КМУ вносить зміни до пункту 1 постанови «Деякі питання здійснення оплати товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану» від 20.03.2022 № 335.
Зміни передбачають, що у період воєнного стану договірні ціни на постачання товарів, виконання робіт і надання послуг для сектора безпеки й оборони переглядатимуть, якщо зміняться:
- ставки податків і зборів, пільг з оподаткування та ін.;
- індекс споживчих цін;
- курс іноземної валюти;
- біржові котирування або показники Platts, ARGUS;
- регульовані ціни (тарифи), нормативи, середньозважені ціни на електроенергію на ринку «на добу наперед», що застосовують у державному контракті/договорі.
Ціни переглядатимуть пропорційно до зміни фінансового навантаження на учасника контракту/договору, зумовлені відповідними змінами.
Істотні умови контракту також можуть змінювати у разі подовження строків дії контракту/договору, передачі товару, виконання робіт чи надання послуг. Ця умова діятиме лише за наявності документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили подовження, зокрема затримки фінансування витрат замовника. У такому разі зміни не мають призводити до збільшення суми, визначеної у держконтракті чи договорі.
Водночас Кабмін установив низку запобіжників від несумлінного виконання обов’язків постачальниками робіт, товарів і послуг. Зокрема, передбачили, що ціна контракту чи договору не може бути збільшена, якщо:
- довели, що виконавець неналежно виконав умови державного контракту/договору;
- виконавець порушив строки поставок чи виконання робіт;
- внесли попередню оплату.
За інформацією Урядового порталу
Собівартість — це один з ключових економічних показників будь-якого підприємства. У процесі її розрахунку можуть брати участь не тільки бухгалтер, але й економіст. Якими правилами слід керуватися при розрахунку собівартості продукції, якою вона буває та як її правильно показати в обліку формування собівартості, методи й способи калькулювання, документальне оформлення калькулювання — питання даного огляду
Якщо постало питання ремонту орендованого приміщення, то дбати про облік доведеться точно бухгалтеру. Облік поточного і капітального ремонту орендованого приміщення, його поліпшення та добудови, нюанси оподаткування – у консультації
Отримання переказів коштів з-за кордону зараз актуальне як ніколи. Перекази здійснюють батьки, члени подружжя, діти, інші родичі та не лише вони. Коли та як треба декларувати та сплачувати податки з грошових переказів з-за кордону, коли можна не сплачувати податки з закордонних переказів та які є способи здійснення таких переказів — у консультації
Зважати на обмеження готівкових розрахунків доводиться повсякчас. То засновник бажає внести позику готівкою, то працівник надав документи на придбані власним коштом товари. От і постають запитання, чи слід застосовувати обмеження. Нагадаємо про граничні суми розрахунків готівкою і розглянемо декілька ситуацій, пов’язаних із готівковими розрахунками
У консультації – про суборенду приміщення, зразок договору суборенди приміщення, а також особливості укладання таких договорів, заповнення форми 20-ОПП для суборендодавця та суборендаря, а також бухгалтерські проведення для обох сторін