21 жовтня НБУ запровадив додатковий інструмент, який допоможе населенню зберегти гривневі заощадження, — депозит із захистом від зміни валютного курсу.
Національна сертифікація бухгалтерів — 2025 Після завершення строку депозиту (щонайменше за шість місяців), вкладник отримає не лише початкову суму та невеликий процент, а й відсоткову винагороду, пропорційну до зміни офіційного курсу гривні до долара за період дії депозиту (якщо така зміна відбудеться).
Це те саме, що придбати зараз валюту за офіційним курсом НБУ, покласти її на рахунок у банку, а за пів року продати її за актуальним на той момент курсом НБУ. Фактично йдеться про інструмент для страхування заощаджень від ризику курсового знецінення.
Нацбанк відповів на поширені питання щодо нового виду депозиту.
— Чи отримаю я свої заощадження в доларах після завершення депозиту?
— Ви отримаєте не валютні, а гривневі кошти, перераховані за офіційним курсом на момент завершення строку депозиту. Якщо гривня послабиться, сума вашого заощадження збільшиться на суму зміни офіційного курсу гривні.
— Чи правда, що тепер усі валютні депозити видаватимуть у гривні?
— Ні. Валютні депозити банки повертатимуть у валюті. Умови за вашими валютними депозитами не змінять, вони захищені законом. Отже, запровадження нового продукту не змінює правила для інших депозитів.
— Який сенс відкривати депозит із захистом від валютного курсу, якщо можна просто купити валюту, зокрема онлайн з розміщенням на депозит від трьох місяців?
— Новий депозит — це альтернативна опція, в якій відсутні обмеження за сумою вкладу. Тимчасом купівля валюти з розміщенням на депозит наразі обмежена сумою в 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті).
Курс за новим депозитом прив’язаний саме до офіційного курсу (зараз 36,6 грн/дол.). Водночас більшість банків пропонують купити валюту онлайн під депозит за курсом 37,5—38,5 грн/дол., а готівкову валюту — дорожче.
За інформацією НБУ
Собівартість — це один з ключових економічних показників будь-якого підприємства. У процесі її розрахунку можуть брати участь не тільки бухгалтер, але й економіст. Якими правилами слід керуватися при розрахунку собівартості продукції, якою вона буває та як її правильно показати в обліку формування собівартості, методи й способи калькулювання, документальне оформлення калькулювання — питання даного огляду
Якщо постало питання ремонту орендованого приміщення, то дбати про облік доведеться точно бухгалтеру. Облік поточного і капітального ремонту орендованого приміщення, його поліпшення та добудови, нюанси оподаткування – у консультації
Отримання переказів коштів з-за кордону зараз актуальне як ніколи. Перекази здійснюють батьки, члени подружжя, діти, інші родичі та не лише вони. Коли та як треба декларувати та сплачувати податки з грошових переказів з-за кордону, коли можна не сплачувати податки з закордонних переказів та які є способи здійснення таких переказів — у консультації
Зважати на обмеження готівкових розрахунків доводиться повсякчас. То засновник бажає внести позику готівкою, то працівник надав документи на придбані власним коштом товари. От і постають запитання, чи слід застосовувати обмеження. Нагадаємо про граничні суми розрахунків готівкою і розглянемо декілька ситуацій, пов’язаних із готівковими розрахунками
У консультації – про суборенду приміщення, зразок договору суборенди приміщення, а також особливості укладання таких договорів, заповнення форми 20-ОПП для суборендодавця та суборендаря, а також бухгалтерські проведення для обох сторін