Як провести розрахункову операцію за продажу товарів з доставкою

Якщо продаєте товар із повною передплатою, то фіскальний чек через РРО можна не видавати. Якщо продаєте товар із післяплатою, то необхідність застосовувати РРО залежить від умов договору між продавцем і перевізником.

ppo_dost.jpg

Робота з РРО: чеки, інтернет-торгівля, перевірки, штрафи

За продажу товарів із повною передплатою на поточний рахунок продавця у форматі IBAN фіскальний чек через реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні РРО (ПРРО) можна не видавати. У поштове відправлення вкладають документ на товар: товарний чек, накладну тощо.

За попередньої оплати з використанням платіжних карток така  операція є розрахунковою та вимагає видати фіскальний чек, який можна вкласти в поштове відправлення або надіслати покупцю в інший спосіб (на електрону пошту, мобільний телефон тощо).

За продажу товарів із післяплатою (накладний платіж) необхідність застосовувати РРО/ПРРО залежить від умов договору між продавцем і перевізником. Обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент здачі товару перевізникові або організації зв’язку для доставки покупцеві. Продавець вкладає в поштове відправлення документи на товар (товарний чек, накладну тощо).

У цьому разі розрахунки проводять у місці отримання товару між покупцем і перевізником, який має видати фіскальний чек на приймання готівки чи платіжної картки. Надалі розрахунки за товар проводять між перевізником і продавцем згідно з договором:

  • якщо перевізник перераховує кошти продавцю на поточний рахунок, РРО/ПРРО не застосовують;
  • в іншому випадку продавець зобов’язаний видати фіскальний чек на товар покупцю, надіславши на е-пошту, мобільний телефон тощо.

За інформацією ГУ ДПС у м. Києві

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як заповнити форму 1-ЗВР

Якщо суб’єкт господарювання у встановлений строк не подав обов’язкової звітності про використання РРО, КОРО та РК, це є підставою для фактичної перевірки платника. Тому, аби не потрапити в халепу, вам потрібно визначитися, чи маєте ви подавати звіт про використання КОРО, РК
20728

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
95808

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
87607

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9975

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді