В Україні визнаватимуть е-підписи ЄС

Україна визнаватиме кваліфікований е-підпис ЄС. До укладення Угоди з ЄС країни ЄС визнаватимуть український кваліфікований е-підпис як удосконалений, а після — як кваліфікований.

e-pidpus.jpg

31.12.2022 «Голос України» опублікував Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації» від 01.12.2022 № 2801-IX (далі — Закон « 2801).

Для українців, які перебувають в ЄС, і України загалом цей закон відкриває нові можливості у сфері електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг, а саме:

  • отримати дистанційно кваліфікований е-підпис;
  • обирати засоби е-ідентифікації всіх рівнів довіри з широкого асортименту;
  • користуватися е-довірчими послугами, навіть коли їх надавач припинить діяльність;
  • отримувати доступ до українських онлайн-послуг з-за кордону;
  • подавати документи для отримання електронного підпису у нотаріусів і ЦНАП;
  • захищати свої дані в інформаційних системах, які використовують засоби е-ідентифікації за європейськими стандартами;
  • проходити оцінювання відповідності в іноземному органі;
  • користуватися за кордоном гаманцями з цифровою ідентифікацією.

Україна визнаватиме кваліфікований е-підпис ЄС. До укладення Угоди з ЄС країни ЄС визнаватимуть український кваліфікований е-підпис як удосконалений, а після — як кваліфікований. Також в Україні визнаватимуть засоби е-ідентифікації, оскільки вони відрізняються від тих, що встановлені в нашій країні.

Закон № 2801 набуває чинності за рік після його опублікування. Виняток —підпункти 25, 44 пункту 64 розділу І Закону № 2801, вони набули чинності 1 січня 2023 року.

За інформацією ВРУ

 

 


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Форми реєстраційних заяв 2024

Із вересня 2024 року діють нові форми реєстраційних заяв. Актуальні бланки і зразки заповнення форм, а також порядок їх заповнення — у статті
34072

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
753

«Чорний» список ДПС: хто потрапить

Податкова готує «чорний список» несумлінних платників, щоб управляти податковими ризиками і впливати на сплату податків. Хто і як готуватиме цей список і чим це загрожує платникам, розповімо у цьому матеріалі
348

Закон № 3813: податок на прибуток, ТЦУ, ПДФО і туристичний збір

Закон № 3813, яким депутати внесли чергові зміни до Податкового кодексу України (ПК), опублікований у «Голосі України» 25.07.2024. Більшість змін, що в ньому передбачені, за винятком окремих положень, запрацює з першого числа наступного місяця після місяця його опублікування. Тобто з 01.08.2024.
440

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді