Змінами передбачили, що первинні електронні документи застосовують у бухобліку за наявності накладеного електронного підпису чи печатки.
Якщо підприємство складає і зберігає первинні документи та регістри бухобліку за допомогою електронних засобів оброблення інформації, то на вимогу інших учасників госпоперацій та відповідних органів у межах їх законних повноважень воно зобов’язане за свій рахунок виготовити копії цих документів на паперових носіях.
Копії первинних документів і регістрів бухобліку можуть вилучити у підприємства лише за рішенням відповідних органів. Якщо контролери вилучають у підприємства документи, то зобов’язані скласти відповідний реєстр. Вилучати оригінали документів та регістрів заборонено, крім випадків, що передбачає кримінальне процесуальне законодавство.
Як робитимуть записи в первинних документах і регістрах бухобліку:
Паперова форма | Електронна форма |
Чорнилом чи пастою кулькових ручок темного кольору | За допомогою е-засобів оброблення інформації та іншими засобами, які забезпечують їх збереження упродовж установленого строку зберігання документів і запобігають внесенню несанкціонованих і непомітних виправлень |
Як виправлятимуть помилки в первинних документах і регістрах бухобліку:
Паперова форма | Електронна форма |
Способом «червоного сторно», за допомогою додаткових бухгалтерських проведень або коректурним способом. Помилки в регістрах бухобліку за минулий звітний період виправляють способом «сторно». Виправлення супроводжують надписом «виправлено», підтверджують підписами осіб, які підписали документ і зазначають дату виправлення. Виправляти документи, якими оформили касові та банківські операції, також операції з цінними паперами, заборонено | Способом «сторно» або за допомогою додаткових бухгалтерських проведень. Під час виправлення помилок:
|
Виправлення вносять у тому звітному періоді, в якому виявили помилки.
Наказ Мінфіну № 467 набрав чинності 09.03.2023 — це день, коли його опублікував «Офіційний вісник України» № 25.
ФОП планує публікувати на своєму YouTube-каналі власні відео. Чи може ФОП провадити підприємницьку діяльність через сервіс Base та сплачувати із цього доходу єдиний податок за обраною ставкою? Якщо ФОП може використовувати свій рахунок, щоб отримувати донати через цей сервіс, чи потрібен РРО?