Мінагрополітики змінило форму розрахунку частки сільгоспвиробництва. Розрахунок доповнили показником, за яким коригують загальну суму доходу сільгоспвиробника.

Як оцінити збитки від війни особистим господарствам — ФОПам Мінагрополітики наказом від 29.11.2022 № 955 виклало в новій редакції Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва, затверджений наказом Мінагрополітики від 26.12.2011 № 772 (далі — Розрахунок).
Розмір частки сільгоспвиробництва обчислюють за переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи.
Розрахунок доповнили показником, за яким коригують загальну суму доходу сільгоспвиробника, — «сума доходу від курсових різниць за залишками грошових коштів на валютних рахунках, дебіторською заборгованістю за реалізовану сільськогосподарську продукцію власного виробництва та продуктів її переробки».
Крім того, окремі статті Розрахунку узгодили з нормами бухобліку.
Зміни у формі Розрахунку дадуть можливість сільгоспвиробникам, які реалізують сільгосппродукцію на експорт, точніше розраховувати частку сільгоспвиробництва.
Наказ від 29.11.2022 № 955 діє з 23 грудня 2022 року.
За інформацією Мінагрополітики
Аби виконати весняно-польові роботи вчасно та якісно, треба підготувати техніку, придбати посівний матеріал і доб¬рива, організувати персонал. Тримайте добірку прикладів, які допоможуть облікувати витрати на посівну кампанію
Розглянемо, як звітувати про посівні площі сільськогосподарських культур за формою № 4-сг (річна)
У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний