Зміна істотних умов праці під час війни: чи потрібна згода працівника

Якщо через війну змінюєте істотні умови праці, згода працівника не потрібна.

contract.jpg

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

Особливості зміни істотних умов праці в умовах воєнного часу передбачає стаття 3 Закону України від 15.03.2022 № 2136-ІХ:

«У період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди (крім переведення на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії), якщо така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я, лише для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, що ставлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей, з оплатою праці за виконану роботу не нижче середньої заробітної плати за попередньою роботою».

Повідомити працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, що їх передбачають частиною 3 статті 32 і стаття 103 Кодексу законів про працю України, потрібно до запровадження нових умов праці.

Отже, роботодавець може змінити істотні умови праці з будь-якого моменту та без отримання згоди працівника.

За інформацією Держпраці

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
14

Відпускні 2025: приклади, формули, таблиця для бухгалтера

Як правильно нарахувати відпускні у 2025 році? Розберемо, як розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріплюємо прикладами розрахунку відпускних для різних ситуацій
1326178

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді