Уряд затвердив програму з обміну ламп для населення: як вона працює

Кабмін постановою «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням» від 10.01.2023 № 25 затвердив програму для населення з обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи.

lampochky.jpg

Програма має стартувати у кінці січня, а масовому запуску буде передувати бета-тестування в застосунку «Дія».

Українці зможуть обміняти п’ять ламп розжарювання на п’ять світлодіодних (LED) ламп. Фінансування 30 млн LED ламп відбуватиметься коштом ЄС.

Обмін ламп розжарювання на нові світлодіодні LED лампи буде проходити у відділеннях Укрпошти поетапно в усіх регіонах. З 16 січня програма почне працювати в режимі бета-тестування. Після його завершення проєкт запустять у звичайному режимі на всій території Україні.

Механізм обміну буде таким:

1. Громадянин України віком від 18 років, має паспорт, РНОКПП і 5 ламп розжарювання для обміну, які  приносить  у відділення Укрпошти й обмінює там на нові енергоощадні лампи.

2. Обмін проводитимуть у два способи:

  • за попереднім замовленням — якщо попередньо замовити лампи через застосунок  «Дія», то лампи гарантовано обміняють у відділеннях Укрпошти протягом п’яти робочих днів після отримання підтвердження на телефон;
  • без попереднього замовлення — якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за наявності LED ламп.

За оформлення заявки через застосунок «Дія» треба буде обрати відділення та вказати необхідну інформацію. За деякий час заявнику на телефон надійде повідомлення з мобільного застосунку «Дія» про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового зв’язку АТ «Укрпошта».

Отримання ламп проводять за номером заявки. Якщо заявник не забрав замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється. Обмін проводять винятково на справні лампи розжарювання.

За інформацією Урядового порталу


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12027

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52409

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді