Робота бухгалтера за сумісництвом стала основною: чи подавати заяву за формою № 1-ОПП

Якщо підприємство раніше не подавало до органу контролю дані про бухгалтера, слід подати заяву за формою № 1-ОПП.

Бухгалтера-сумісника перевели на постійну основу: чи подавати заяву за ф. № 1-ОПП

 

Нагадаємо норму пункту 66.4 Податкового кодексу України (ПК):

«Платники податків — юридичні особи та їх відокремлені підрозділи зобов’язані подати контролюючому органу відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку.., у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків… шляхом подання заяви…»

Щоб змінити відомості про особу, яка відповідає за бухоблік, юрособа подає заяву за формою № 1-ОПП (далі — форма № 1-ОПП) з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку».

Форму № 1-ОПП слід подати у строки, що встановив пункт 66.4 ПК, незалежно від того, як саме працює бухгалтер — як сумісник чи як основний працівник.

Чи подавати форму № 1-ОПП, якщо на одному і тому самому підприємстві робота бухгалтером за сумісництвом стає для особи основним місцем роботи без перерви? Якщо достовірні дані про бухгалтера підприємство передало органу контролю в останній заяві за формою № 1-ОПП, подавати форму № 1-ОПП не обов’язково. Перевірити облікові дані платник податків може в Електронному кабінеті.

Підприємство має подати форму № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку», якщо:

  • раніше не надавало органові контролю відомості про бухгалтера;
  • орган контролю не прийняв форму № 1-ОПП через помилки в ній;
  • наявні в ДПС дані про бухгалтера підприємства не відповідають фактичним відомостям.

У полі «Дата призначення» слід зазначити дату, з якої особа почала виконувати обов’язки бухгалтера на підприємстві. Якщо бухгалтер спочатку виконував свою роботу за сумісництвом, а потім став основним працівником без перерви, зазначають дату початку роботи за сумісництвом.

За інформацією ГУ ДПС у Запорізькій області

 


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис: види та використання

Електронний цифровий підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
55642

Форми реєстраційних заяв 2024

Із вересня 2024 року діють нові форми реєстраційних заяв. Актуальні бланки і зразки заповнення форм, а також порядок їх заповнення — у статті
34088

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
767

«Чорний» список ДПС: хто потрапить

Податкова готує «чорний список» несумлінних платників, щоб управляти податковими ризиками і впливати на сплату податків. Хто і як готуватиме цей список і чим це загрожує платникам, розповімо у цьому матеріалі
356

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді