Нагадаємо норму пункту 66.4 Податкового кодексу України (ПК):
«Платники податків — юридичні особи та їх відокремлені підрозділи зобов’язані подати контролюючому органу відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку.., у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків… шляхом подання заяви…»
Щоб змінити відомості про особу, яка відповідає за бухоблік, юрособа подає заяву за формою № 1-ОПП (далі — форма № 1-ОПП) з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку».
Форму № 1-ОПП слід подати у строки, що встановив пункт 66.4 ПК, незалежно від того, як саме працює бухгалтер — як сумісник чи як основний працівник.
Чи подавати форму № 1-ОПП, якщо на одному і тому самому підприємстві робота бухгалтером за сумісництвом стає для особи основним місцем роботи без перерви? Якщо достовірні дані про бухгалтера підприємство передало органу контролю в останній заяві за формою № 1-ОПП, подавати форму № 1-ОПП не обов’язково. Перевірити облікові дані платник податків може в Електронному кабінеті.
Підприємство має подати форму № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку», якщо:
- раніше не надавало органові контролю відомості про бухгалтера;
- орган контролю не прийняв форму № 1-ОПП через помилки в ній;
- наявні в ДПС дані про бухгалтера підприємства не відповідають фактичним відомостям.
У полі «Дата призначення» слід зазначити дату, з якої особа почала виконувати обов’язки бухгалтера на підприємстві. Якщо бухгалтер спочатку виконував свою роботу за сумісництвом, а потім став основним працівником без перерви, зазначають дату початку роботи за сумісництвом.
За інформацією ГУ ДПС у Запорізькій області