Відповідно до частини сьомої ст. 235 КЗпП рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника, ухвалене органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню.
Негайне виконання судового рішення полягає в тому, що воно виконується негайно з часу його оголошення на судовому засіданні.
Питання, пов’язане з фактом поновлення на роботі, вирішується відповідно до рішення суду: видається наказ про поновлення працівника на роботі (лист Мінсоцполітики від 07.08.2007 № 205/06/187-07).
При цьому, поновлення на роботі відбувається не з дати винесення судом відповідного рішення, а з дати звільнення працівника, яка згідно з рішенням суду визнається недійсною.
Підготовити та оформити розпорядчі документи, в тому числі накази допоможуть Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Мінюсту 18.06.2015р. № 1000/5.
Крім того, необхідно відобразити зміни у трудовій книжці працівника. Зокрема, визнати недійсним запис, зроблений відповідно до наказу, визнаного судом незаконним (наприклад, ввести запис: «Запис за № таким-то недійсний, поновлено на попередній роботі»).