Якщо ви перебуваєте за кордоном, надішліть необхідні медичні документи українською мовою своєму сімейному або лікуючому лікарю на території України для оформлення форми 088/о «Направлення на МСЕК». .
Далі ваш пакет документів розгляне лікарсько-консультативна комісія (ЛКК). За її рішенням вас скерують на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) для проведення експертизи та встановлення групи інвалідності.
Якщо ж ви не маєте можливості прибути на огляд, МСЕК ухвалить рішення про встановлення групи інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК закладу охорони здоров’я.
Експертизу проводять за направленням ЛКК незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування.
Якщо строк дії довідки про інвалідність завершився, його автоматично вважають продовженим на весь час дії воєнного стану на території України і впродовж шести місяців після його припинення/скасування.
Так само подовжується термін дії відсотків втрати працездатності та індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю.
Якщо дитині, яка має інвалідність і перебуває за кордоном, виповнилося 18 років, вона має пройти експертизу на МСЕК. Критерії інвалідності дітей відрізняють від критеріїв інвалідності дорослих.
У такому разі дитина має пройти обстеження за кордоном. Після цього перекладіть усі медичні документи українською мовою та направте сімейному чи лікуючому лікарю в Україну. Лікар складе форму 088/о, а ЛКК направить документи на МСЕК для проведення заочної експертизи та встановлення групи інвалідності.