З 1 квітня витрати на відрядження оподатковуватимуть по-новому: зміни до ПК

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

З 1 квітня 2023 року запрацює більшість змін, затверджених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг» від 12.01.2023 № 2888-IX.

З 1 квітня витрати на відрядження оподатковуватимуть по-новому: зміни до ПК

Розрахунок зарплати, звітність, перевірки

Закон України від 12.01.2023 р. № 2888-IX

Зокрема, змінами до Податкового кодексу України визначили новий порядок оподаткування суми надміру витрачених коштів, які платник податку отримав на відрядження або під звіт, не повернутої у встановлений строк (у новій редакції викладуть п. 170.9).

Встановили, що фактичну кількість днів перебування у відрядженні визначатимуть згідно з наказом про відрядження за наявності одного чи декількох документальних доказів перебування особи у відрядженні (відміток прикордонних служб про перетин кордону, проїзних документів, рахунків на проживання та/або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування особи у відрядженні).

Підтвердними документами на відрядження слугуватимуть:

  • транспортні квитки або транспортні рахунки та багажні квитанції (у тому числі електронні квитки);
  • документи, отримані від осіб, які надають послуги з розміщення та проживання фізособи, страхові поліси;
  • документи (виписки та/або відомості з рахунку), що містять визначену законом інформацію про виконані платіжні операції за рахунком, до якого емітовані платіжні інструменти;
  • документи, що підтверджують виконання операції з використанням платіжних інструментів;
  • інші документи, що засвідчують вартість витрат.

Дозволять за рахунок електронних грошей організовувати та проводити прийоми, презентації, свята, розваги та відпочинок, придбавати та розповсюджувати подарунки, у встановлених межах, якщо платник та/або інші особи роблять це для реклами. У разі документального підтвердження такі витрати не оподатковуватимуть.

Також означили, що Звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, платник податку складає у паперовій або електронній формі  та подає у строки, визначені підпунктом 170.9.3 ПК, , якщо:

а) мав оподатковуваний дохід з метою розрахунку суми податку;

б) використав  готівки понад суму добових витрат (включаючи отриману із застосуванням платіжних інструментів).

Закон набере чинності з 1 квітня 2023 року, крім деяких норм, які діятимуть з 01.02.2023. Його опублікували 31.01.2023 в газеті «Голос України» № 21.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12045

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52435

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34027

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді