Як організувати спільну роботу ЛКК для лікарів-ФОП і ЗОЗ
МОЗ надав відповіді на важливі питання про підключення до електронної системи охорони здоровʼя (далі — ЕСОЗ).
1. Які заклади охорони здоровʼя зобовʼязані реєструватися в ЕСОЗ?
Дію ліцензійних умов провадження госпдіяльності з медпрактики поширюють на всіх юридичних осіб незалежно від їх організаційно — правової форми та ФОП, які провадять госпдіяльність з медпрактики.
Дію вказаних ліцензійних умов не поширюють лише на госпдіяльність, пов’язану зі здійсненням судово-медичної гістології, судово-медичної експертизи, судово-медичної імунології, судово-медичної криміналістики, судово-медичної токсикології, судово-медичної цитології, судово-психіатричної експертизи.
2. Чи потрібно отримувати нову ліцензію або вносити зміни до чинної?
Ні, отримувати нові ліцензії чи вносити зміни до діючих ліцензій з медпрактики госпсуб’єктам не потрібно.
3. Чи мають лабораторії реєструватися в ЕСОЗ?
Так, ця вимогу поширили і на лабораторні заклади. При цьому на поточному етапі розвитку ЕСОЗ лабораторні заклади мають вносити, зокрема, дані про результати досліджень осіб з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19).
4. Чи мають санаторно-курортні заклади реєструватися в ЕСОЗ?
Так, санаторно — курортні заклади, які отримали ліцензії на провадження медпрактики, повинні зареєструватися та вносити первинну облікову меддокументацію в ЕСОЗ.
5. Чи реєструватися закладам освіти, які мають ліцензію на ведення медпрактики?
Так, вимогу поширили й на освітні заклади, які в межах установ надають меддопомогу. При цьому медпрацівники таких закладів повинні обліковувати надані медпослуги в ЕСОЗ відповідно до вимог щодо ведення первинно — облікової меддокументації.
6. Які дані обовʼязково вносять медзаклади в ЕСОЗ?
Заклади охорони здоров’я вносять в електронному вигляді меддокументацію, зокрема:
- медвисновки про тимчасову непрацездатність;
- медвисновки про народження;
- медзаписи осіб з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) (на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України COVID-19 та протягом 30 днів з дня його скасування);
- записи про рецепти на антибактеріальні лікарські засоби, на наркотичні (психотропні) лікарські засоби та на всі рецептурні лікарські засоби (з квітня 2023 року);
- медзаписи щодо взаємодії з пацієнтом, на підставі яких формуються згадані медвисновки та електронні рецепти;
- медзаписи, записи про направлення та рецепти, які стосуються надання медпослуг у рамках програми державних гарантій медобслуговування населення чи іншого фінансування за рахунок бюджетних коштів;
- медзаписи про направлення з метою проведення розширеного неонатального скринінгу новонароджених;
- інформацію про результати реабілітаційного обстеження, реабілітаційні втручання, зміни до медзаписів індивідуального реабілітаційного плану тощо.
Інші медзаписи, не передбачені переліком як обовʼязкові, можуть вноситись до ЕСОЗ за рішенням закладу та за згодою пацієнта, отриманою відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI.
Повний перехід до цифрового обліку усієї меддокументації здійснюватимуть поступово і він передбачає внесення додаткових змін до інших нормативно-правових актів.