СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК і штрафи за їх порушення 📝
Мінфін наказом від 20.02.2023 № 101 виклав у новій редакції декларацію з податку на прибуток та вніс корективи до окремих її додатків. Наказ набрав чинності 31.03.2023.
Передбачили, якщо в результаті зміни правил оподаткування змінюють форми податкової звітності, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення (п. 46.6 Податкового кодексу України; далі — ПК).
Тож, декларацію за оновленою формою вперше подаємо, починаючи зі звітного періоду — півріччя 2023 року.
Платники податку, які застосовують особливості оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі:
- відображають в оновленій декларації за півріччя 2023 року сплачені упродовж такого звітного (податкового) періоду авансові внески із пунктів обміну іноземних валют у додатку ОВ до Декларації;
- враховують відповідні суми у зменшення податкових зобов’язань із податку на прибуток підприємств у додатку ЗП до Декларації відповідно до положень пункту 141.13 ПК.
З 01.07.2023 електронні декларації (із змінами, внесеними Наказом № 101) з додатками приймають за ідентифікаторами форм:
- J0100124 – для юридичних осіб;
- F0100724 – для фізичних осіб;
- J0100924 – для інститутів спільного інвестування;
- J0100524 – для виробників сільськогосподарської продукції за рік (річний податковий (звітний) період починається з 01 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року).
За інформацією ДПС у Київській області
Чергові зміни, що їх внесли до ПК, стосуються, зокрема, платників, які є контролерами КІК. Читайте у статті, яких штрафів не застосовуватимуть до контролерів КІК у період дії воєнного стану і що таке незастосування може означати на практиці, а також про інші зміни для КІК