Постанова ВС від 28.03.2023 у справі № 820/6202/16
На думку контролерів вартість виданого працівникам молока - це дохід працівника, який оподатковують ПДФО та на який нараховують ЄСВ. За результатами перевірки контролери нарахували штрафні фінсанкції.
Роботодавець доводив, що видача молока працівникам підприємства - це захід з охорони праці відповідно до законодавства. У додатках до колективного договору зазначені різні пільги та компенсації на підставі Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, зокрема перелік професій, представникам яких у робочі дні видається молоко. І така видача не входить до фонду заробітної плати працівників.
Позиція Верховного Суду
До додаткової заробітної належать інші заохочувальні та компенсаційні виплати, зокрема виплати, що мають індивідуальний характер:
- оплата квартири та найманого житла, гуртожитків, товарів, продуктових замовлень, абонементів у групи здоров’я,
- передплата на газети та журнали,
- протезування,
- суми компенсації вартості виданого працівникам палива у випадках, не передбачених чинним законодавством тощо (пп. 2.3.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держстату від 13.01.2004 № 5).
Видача молока – це захід з охорони праці, вжитим платником податків з дотриманням встановленого законодавством порядку та не входить до фонду заробітної плати працівників.
Бухгалтерія із запізненням отримала наказ про прийняття на роботу або про встановлення доплати. Зарплату донарахували наступного місяця. Як таку виплату відобразити в додатках до Податкового розрахунку?