⚡ Лікарняні: нарахування і оплата
Лист ПФУ від 01.05.2023 № 2800-030401-8/23664
Листок непрацездатності формують в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації про медичний висновок (медичні висновки) у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (п. 2 розділу II Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234).
Дати відкриття та закриття листка непрацездатності відповідають датам початку строку дії та закінчення строку дії медичного висновку, на підставі якого сформували цей листок непрацездатності. Листок непрацездатності вважають виданим через сім днів після дати закриття листка непрацездатності та набуває статусу «готовий до сплати (виданий)».
Сформований електронний листок непрацездатності у день створення стає доступним для перегляду в кабінетах страхувальника та застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг ПФУ. До дати закінчення строку його дії страхувальник не може його використати як підставу для нарахування матеріального забезпечення.
Після формування електронного листка непрацездатності в електронному кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ роботодавець протягом десяти робочих днів з дня закінчення строку його дії (зміни статусу на «готовий до сплати») призначає страхову виплату застрахованій особі, в тому числі і тій особі, яка звільнилася (ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).
Ставка військового збору повинна збільшитись з 1,5% до 5%. Податкові зміни ухвалили, але Президент України їх досі не підписав. Жовтень 2024-го завершися із діючою ставкою військового збору – 1,5%. Тримайте пояснення експерта, коли і як будемо утримувати військовий збір за новою ставкою