Чи загрожує штраф прибутківцям за неподання річної фінзвітності

Податківці пояснили, чи загрожує відповідальність платникам податку на прибуток за неподання до 10.06.2022 та до 10.06.2023 річної фінзвітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом

Чи загрожує штраф прибутківцям за неподання річної фінзвітності

Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки

Лист ДПС від 26.05.2023 № 12059/7/99-00-04-03-01-07

Платники податку на прибуток, які за Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV зобов’язані оприлюднювати річну фінзвітність і річну консолідовану фінзвітність разом з аудиторським звітом, мають подати в ДПС річну фінзвітність, що підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом, не пізніше ніж 10 червня наступного за звітним року.

У разі неподання (несвоєчасного подання) річної фінзвітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом, застосовують відповідальність, передбачену в пункті 120.1 Податкового кодексу України (ПК), для подання податкових декларацій (розрахунків). За такі порушення передбачений штраф 340 грн (повторне – 1020 грн).

Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України справляння податків і зборів здійснюють з урахуванням особливостей, визначених у пункті 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК.

Законом України від 13.12.2022 № 2836-IX до ПК внесли зміни. Зокрема, змінили норми підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК та визначили, що їх застосовують, починаючи з 27.05.2022. Платникам податку на прибуток дозволили подати до податкової річну фінзвітність разом з аудиторським звітом упродовж трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Платники податку на прибуток підприємств, які відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов'язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, звільняються від передбаченої Кодексом відповідальності за неподання або несвоєчасне подання річної фінансової звітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом, уточнюючого розрахунку до річної податкової декларації з податку на прибуток підприємств, що подається у разі, якщо показники оприлюдненої разом з аудиторським звітом річної фінансової звітності зазнали змін порівняно з показниками звіту про фінансовий стан (баланс) та звіту про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіту про фінансові результати), що подаються разом з податковою декларацією згідно з абзацом другим п. 46.2 ст. 46 Кодексу, та такі зміни вплинули на показники раніше поданої річної податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний податковий (звітний) період, з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Останній абзац підпункту 69.1 підрозділу 10 розділу ХХ ПК

Тож, платника податку на прибуток звільняють від відповідальності, передбаченої ПК, за неподання до 10.06.2022 та до 10.06.2023 річної фінзвітності, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом. За умови, що таку звітність він подасть упродовж трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48976

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82136

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді