Коли податкову вимогу вважають врученою

Якщо пошта не може вручити платнику податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника, їх відмову прийняти документ або з інших причин, таку податкову вимогу вважають врученою платнику

Коли податкову вимогу вважають врученою

Судові витрати: як облікувати й оподаткувати

Київським окружним адміністративним судом підтримано позицію Головного управління ДПС у м. Києві у справі № 320/4245/23 про стягнення з розрахункових рахунків ТОВ «Мегатара» податкового боргу у розмірі 61,6 млн гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідача наявний узгоджений податковий борг у сумі 61,6 млн гривень.

Згідно з п. 36.1 ст. 36 ПК України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом.

Зазначена сума грошових зобов`язань була оскаржена відповідачем в судовому порядку у справі № 826/16658/13-а за позовом ТОВ «Мегатара» до контролюючого органу про визнання нечинними (скасування) податкових повідомлень-рішень. Окружний адміністративний суд м. Києва постановою позовні вимоги задовольнив у повному обсязі. Київський апеляційний адміністративний суд ухвалою залишив постанову Окружного адміністративного суду м. Києва без змін. Постановою Верховного Суду рішення судів першої та другої інстанції скасовано та справу направлено на новий розгляд. Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва позовну заяву відповідача залишено без розгляду.

Відтак, податкові повідомлення-рішення є узгодженими.

Пунктом 59.1 статті 59 ПК України визначено, що у разі несплати платником податків узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Контролюючим органом виставлено відповідачу податкову вимогу, яка надіслана на адресу відповідача, однак повернута з відміткою «за закінчення терміну зберігання».

У разі, якщо пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, така податкова вимога вважається врученою платнику податків у день, вказаний поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення (абзац третій).

Таким чином, податкова вимога вважається врученою платнику податків, з урахуванням наведених вимог Порядку.

Доказів оскарження податкової вимоги чи погашення податкового боргу за визначеними податковими зобов`язаннями відповідач не надав.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги ту обставину, що суму заборгованості до державного бюджету у розмірі 61,6 млн грн відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується доказами, що містяться у матеріалах справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості на день прийняття рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Отже, рішенням Київського окружного адміністративного суду від 14.04.2023 у справі № 320/4245/23 повністю задоволено позовні вимоги Головного управління ДПС у м. Києві щодо стягнення з рахунків у банках податкового боргу.

За інформацією ДПС

 


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис: види та використання

Електронний цифровий підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
55642

Форми реєстраційних заяв 2024

Із вересня 2024 року діють нові форми реєстраційних заяв. Актуальні бланки і зразки заповнення форм, а також порядок їх заповнення — у статті
34085

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
766

«Чорний» список ДПС: хто потрапить

Податкова готує «чорний список» несумлінних платників, щоб управляти податковими ризиками і впливати на сплату податків. Хто і як готуватиме цей список і чим це загрожує платникам, розповімо у цьому матеріалі
353

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді