Нюанси подання звітності сільгоспвиробниками-прибутківцями

Податківці вказали на особливості подання звітності сільгоспвиробниками-прибутківцями, які обрали «особливий» річний звітний період з 01.07.2022 по 30.06.2023

Нюанси подання звітності сільгоспвиробниками-прибутківцями

МПЗ для спрощенців четвертої групи

Якщо підприємство, основною діяльністю якого є виробництво сільгосппродукції, обирає річний податковий (звітний) період з податку на прибуток, який починається з 1 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року, то такий платник подає Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств (далі — Податкова декларація) за такий податковий (звітний) період протягом 60 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Гранична дата подання Податкової декларації сільгоспвиробником-прибутківцем за «особливий» річний звітний період з 1 липня 2022 року по 30 червня 2023 року — 29.08.2023. Граничний строк сплати суми податкового зобов'язання за такою Податковою декларацією – до 08.09.2023 включно.

Виробник сільгосппродукції проставляє у рядку 10 заголовної частини форми Податкової декларації особливу відмітку про її надання.

Якщо ж виробник сільгосппродукції не обирає «особливий» річний податковий (звітний) період з податку на прибуток, то такий платник подає Податкові декларації в загальному порядку у строки, визначені пунктом 49.18 Податкового кодексу України (ПК).

Сільгоспвиробники-прибутківці, які обрали «особливий» річний податковий (звітний) період відповідно до підпункту 137.4.1 ПК, складають та подають з відповідною Податковою декларацією фінзвітність:

  • за перше півріччя минулого звітного року;
  • минулий звітний рік;
  • перше півріччя поточного звітного року.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3346

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1354

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28636

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді