Якщо підприємство, основною діяльністю якого є виробництво сільгосппродукції, обирає річний податковий (звітний) період з податку на прибуток, який починається з 1 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року, то такий платник подає Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств (далі — Податкова декларація) за такий податковий (звітний) період протягом 60 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Гранична дата подання Податкової декларації сільгоспвиробником-прибутківцем за «особливий» річний звітний період з 1 липня 2022 року по 30 червня 2023 року — 29.08.2023. Граничний строк сплати суми податкового зобов'язання за такою Податковою декларацією – до 08.09.2023 включно.
Виробник сільгосппродукції проставляє у рядку 10 заголовної частини форми Податкової декларації особливу відмітку про її надання.
Якщо ж виробник сільгосппродукції не обирає «особливий» річний податковий (звітний) період з податку на прибуток, то такий платник подає Податкові декларації в загальному порядку у строки, визначені пунктом 49.18 Податкового кодексу України (ПК).
Сільгоспвиробники-прибутківці, які обрали «особливий» річний податковий (звітний) період відповідно до підпункту 137.4.1 ПК, складають та подають з відповідною Податковою декларацією фінзвітність:
- за перше півріччя минулого звітного року;
- минулий звітний рік;
- перше півріччя поточного звітного року.
За інформацією ДПС у Дніпропетровській області
Тримайте роз’яснення, як податківці формують план-графік перевірок на 2025 рік і які показники діяльності підприємства можуть «зіграти» проти нього