Спрощенці на 1 та 2 групі сплачують єдиний податок (далі – ЄП) авансовими внесками щомісячно не пізніше 20 числа (п. 295.1 Податкового кодексу України; далі – ПК). В інтегрованих картках ЄП нараховують щомісячно в автоматичному режимі.
Водночас тимчасово з 01.04.2022 до припинення або скасування воєнного стану на території України ФОП-єдинники 1 та 2 групи мають право не сплачувати ЄП (пп. 9.1 п. 9 пiдрозд. 8 розд. ХХ ПК). Якщо користуєтесь даною пільгою, то в річній декларації платника ЄП не відображаєте авансові внески за періоди, в яких податок не сплачували. Таким чином, ви заявляєте про бажання скористатись пільгою.
Несплата ЄП у 2023 році призведе до виникнення недоїмки. Дані про таку недоїмку відображають в Електронному кабінеті в меню «Стан розрахунків з бюджетом». Відкоригувати такі нарахування можна виключно на підставі поданої до ДПС заяви у довільній формі. У заяві зазначте такі обов’язкові реквізити:
- прізвище, ім’я, по-батькові ФОП;
- реєстраційний номер облікової картки платника;
- податкову адресу;
- контактний номер телефону;
- періоди, за який ЄП не сплачували.
Дані про суму недоїмки з ЄП за 2023 рік в Електронному кабінеті платника є інформативними. У розумінні ПК сума такої недоїмки не є податковим боргом до моменту узгодження податкового зобов’язання, тобто до подання річної декларації за 2023 рік. Якщо отримали податкову вимогу з сумою боргу по ЄП, зверніться до податкової із заявою.
За інформацією ДПС у Черкаській області
Платите гроші ФОПу? Наприклад, замовили послуги у ФОПа, все оплатили, а потім виявилося, що потрібно було сплатити ще й ПДФО та військовий збір. Розповімо, що треба знати, щоб уникнути таких ситуацій і зробити все правильно