З 01.01.2017 р. змінився порядок оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. Основні зміни, власне як і до інших статей Податкового кодексу України (далі – ПК) було внесено Законами України: № 1791 * та № 1797 **. Отже, як змінилося оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки?
Розрахунок податкової ставки
Зміни що були внесені у статтю 266 ПК передбачають, що з початку 2017 року ставки податку на нерухоме майно встановлюються селищними, міськими чи територіальними радами громад. До об'єктів такої нерухомості відносяться житлові та нежитлові об'єкти якими володіють як фізичні, так і юридичні особи.
Ставка податку має формуватися в залежності від місця розташування об’єкта нерухомості та його типу. Ставка податку не може перевищувати 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений 1 січня звітного року за 1 квадратний метр бази оподаткування (пп. 266.5.1 ПК).
Також, Законом № 1791 передбачено, що до того часу, як місцеві органи самоврядування приймуть рішення щодо встановлення ставки податку, він застосовуватиметься із коефіцієнтом 0,5. Це стосується як податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, а також інших податків та зборів, які місцеві органи самоврядування мають встановлювати згідно законом.
Також, Закон № 1791 дозволяє не застосовувати до органів місцевого самоврядування підпункти 4.1.9, 12.3.4 та 12.4.3 ПК.
Законом № 1797 внесено важливі зміни і до оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки що знаходиться у зоні проведення АТО. У період з 14.04.2017 р. до 31.12 року закінчення АТО такі об'єкти нерухомості не підлягають оподаткуванню не залежно від того, належать вони фізичній чи юридичній особі.
Податкові зобов'язання що вже були сплачені до державного бюджету з об'єктів нерухомості що перебувають на території проведення АТО статтею 266 ПК вважаються надмірно сплаченими.
Всі кошти, що були отримані з таких об'єктів підлягають поверненню.
Посилання на закони:
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух"