Працівник захворів на COVID-19: дії роботодавця

Як діяти роботодавцю, якщо працівник захворів на COVID-19 або пішов на самоізоляцію, оскільки контактував із родичем, який захворів на COVID-19. Як оформити відсутність працівника, як оплачувати цей час, що ставити в табелі — розповімо у статті.

⚡️ ЗРАЗКИ ЗАРПЛАТНИХ ВІДОМОСТЕЙ, ЩО ВБЕРЕЖУТЬ ВІД ШТРАФІВ ⚡️

Працівник повідомив про те, що захворів на COVID-19: що робити

Якщо працівник повідомив, що захворів на COVID-19, роботодавцю слід повідомити про це місцевий лабораторний центр. Адже територіальні лабораторні центри зобов’язані виявляти та боротися з вогнищами інфікування. Епідеміолог розробить перелік наступних дій (обробка приміщень тощо) та складе перелік контактних осіб.

Для того, щоб оформити відсутність працівника оберіть один із можливих варіантів:

Залежно від обраного варіанта заповніть табель та визначьтеся з оплатою

Як бути роботодавцю з працівниками, які контактували з колегою, що захворів на COVID-19

Складіть список контактних осіб самостійно, адже епідеміолог спиратиметься на інформацію, яку ви йому надасте. Роботодавцю також повідомляє працівників, які контактували з працівником, який захворів на COVID-19, про необхідність звернутися до лікаря та, за необхідності, самоізолюватися. За результатами звернення до лікаря працівник, що перебував у контакті, отримає відповідний листок непрацездатності.

Чи проводити розслідування гострого професійного захворювання у випадку інфікування працівника COVID-19

Перед тим, як перейти до оплати листків непрацездатності, зверніть увагу на питанні необхідності проведення розслідування гострого професійного захворювання у випадку інфікування працівника COVID-19. Територіальні управління Держпраці пояснили, що розслідування обов’язково потрібно проводити лише у випадку інфікування медичного працівника або іншого працівника, що надає допомогу інфікованим пацієнтам, працює в лабораторії з біологічним матеріалом, проводить дезінфекційні заходи тощо.

Оплата лікарняних працівнику, що захворів на COVID-19

Наразі можна оформити листок непрацездатності на час самоізоляції особи, яка контактувала з хворим на COVID-19, навіть якщо контактна людина не захворіла.

Листок непрацездатності на час самоізоляції оплачують всім, окрім медиків, оплачують у розмірі 50% від середнього заробітку, незалежно від стажу. Тривалість самоізоляції під меднаглядом — 14 днів. Перші 5 днів оплачує працедавець, наступні — за рахунок ФСС у розмірі залежно від страхового стажу працівника.

Табелювати працівника на самоізоляції слід як відсутнього з нез'ясованих причин («НЗ» або «28»). Після надання листка непрацездатності табель потрібно відкоригувати.

Працівник захворів на COVID-19: як перевести на дистанційну роботу

Якщо самопочуття працівника задовільне і він не звертається до лікаря, переведіть його дистанційну роботу. Для того, щоб перевести працівника на дистанційну роботу підготуйте Наказ про дистанційну роботу на час карантину.

У наказі можна встановити період, упродовж якого працівник працюватиме вдома. Зміст такого наказу слід терміново довести до відома працівника — засобами телефонного зв'язку, за допомогою Skype тощо. Оригінал наказу можна надіслати працівнику поштою з адресною доставкою або почекати його повернення та вже тоді отримати «живий» підпис про ознайомлення.

Працівник захворів на COVID-19: як оформити відпустку

За згоди роботодавця і працівника останньому можна надати відпустку. Однак, якщо щорічну відпустку надали поза графіком, тоді для її оформлення потрібен оригінал заяви від працівника. За умови, що він перебуває на самоізоляції, він може передати заяву кур'єром або кимось із родичів. Але якщо такої можливості немає, надавати відпустку на підставі копії заяви не можна. Так само оригінал заяви потрібний для надання відпустки без збереження зарплати.

Працівник захворів на COVID-19, але його відсутність не оформили: як бути

Таку відсутність не можна розцінювати як прогул. У табелі час відсутності слід відмітити як неявки з нез'ясованих причин («НЗ» або «28»). Коли працівник повернеться, слід отримати від нього пояснення про причини відсутності. Якщо керівник причини відсутності визнав поважними, підстав для притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності немає. Час такої відсутності працівника на роботі не оплачують (за аналогією з прогулом).

За інформацією Держпраці у Хмельницькій області


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді