Перевірки агропідприємств у 2025 році: до чого готуватися

UA RU
Стаття-подарунок від журналу «Головбух Агро» 
Автор
провідний експерт з податкового обліку Експертус Головбух, канд. екон. наук, Київ
Тримайте роз’яснення, як податківці формують план-графік перевірок на 2025 рік і які показники діяльності підприємства можуть «зіграти» проти нього

Із 2025 року під час планування податкових перевірок податківці керуються довоєнними нормами Податкового кодексу України (ПК). Вони пояснили, що план-графік проведення документальних планових перевірок на 2025 рік формують і коригують відповідно до пункту 77.2 ПК.

Спираючись на роз’яснення ДПС, розберімося, чи можуть вам призначити планову документальну перевірку цього року.

До плану-графіка проведення документальних планових перевірок (далі — план-графік) включають платників податків, щодо яких є ризик, що вони не сплачують податків і зборів, не виконують іншого законодавства, що його контролюють органи контролю.

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначають залежно від ступеня ризику в їхній діяльності. Ризик поділяють на високий, середній і незначний.

До плану-графіка включають платників податків:

  • із незначним ступенем ризику — не частіше ніж один раз на три календарних роки;
  • середнім — не частіше ніж один раз на два календарних роки;
  • високим — не частіше ніж один раз на календарний рік.

📺 Мінімальне податкове зобов’язання: відповіді на запитання

Зміни до плану-графіка на поточний рік вносять не частіше ніж один раз у першому та один раз у другому кварталі року. Це не стосується випадків, коли зміни пов’язані зі змінами найменування платника, якого вже включили до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.

Документальну перевірку платника, якого включили до плану-графіка на поточний рік у результаті внесення змін, можуть розпочати не раніше ніж:

  • 1 липня поточного року — коли зміни до плану-графіка на поточний рік внесли в першому кварталі;
  • 1 жовтня поточного року — коли зміни до плану-графіка на поточний рік внесли в другому кварталі цього року.

Оновлений план-графік оприлюднюють на офіційному вебсайті ДПС:

  • до 30-го числа останнього місяця кварталу;
  • до 30-го числа місяця, що передує місяцю, в якому проводитимуть такі документальні планові перевірки, — коли змінилося найменування платника податків, якого вже включили до плану-графіка, та/або виправили технічні помилки.

Кого можуть включити до плану-графіка на 2025 рік

Як дізнатися про заплановані перевірки

Документальна планова перевірка має бути передбачена у плані-графіку (п. 77.1 ПК).

План-графік на поточний рік оприлюднюють на офіційному веб-сайті ДПС до 25 грудня року, що передує року, в якому проводитимуть такі документальні планові перевірки.

Увага: ДПС оприлюднила план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік. У 2025 році планують провести 3492 перевірки юросіб, 1028 — фізосіб і 266 перевірок з питань ПДФО, військового збору та ЄСВ.

Рішення про проведення документальної планової перевірки ухвалює керівник органу ДПС, його заступник або уповноважена особа. Таке рішення оформлюють наказом (п. 77.4 ПК).

Щоб провести документальну планову перевірку платника податків, податківці мають надіслати (вручити) йому (його представникові) копію наказу про проведення документальної планової перевірки і письмове повідомлення із зазначенням дати її початку.

Надіслати (вручити) ці документи податківці мусять не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки.

За якими критеріями відбирають платників податків — юридичних осіб

За якими критеріями відбирають платників податків — юридичних осіб

СКАЧАТИ

Чи штрафують за результатами документальних перевірок під час воєнного стану

Так, штрафують. Але тимчасово, під час дії на території України режиму воєнного стану, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, вважають скасованими, а пеню не нарахо­вують. Умова — платник сплатив суми податкового зобов’язання, нараховані за наслідками перевірок, які відновили або розпочали з 1 серпня 2023 року і завершили до дня, коли припинять або скасують воєнний стан. Зробити це платник мусить протягом 30 календарних днів із наступного дня після того, коли отримав податкове повідомлення-рішення.

Водночас не підлягає оскарженню сума податкового зобов’язання, яку платник сплатив у порядку, передбаченому в підпункті 69.37 підрозділу 10 розділу ХХ ПК.



зміст


Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді