Утримання із суми винагороди за договором цивільно-правового характеру
Приміщення офісу і магазину підприємства прибирає за договором цивільно-правового характеру фізична особа, що не є ні підприємцем, ні штатним працівником підприємства. Чи відноситься винагорода фізичній особі і нарахований на неї ЕСВ до витрат в податковому обліку з 01.04.2011?
Суб’єкт підприємницької діяльності — платник податку на прибуток при нарахуванні винагороди за виконання робіт, послуг згідно з договором цивільно-правового характеру (ЦПХ) на підставі пункту 142.1 Податкового кодексу України (ПК) має право суму винагороди включати до складу податкових витрат.
Таким чином, нарахована сума винагороди за договором ЦПХ включається до складу витрат.
Крім витрат, передбачених пунктом 142.1 ПК, до складу витрат платника податку включаються обов’язкові виплати, внески платника податку на обов’язкове страхування життя або здоров’я працівників у випадках, передбачених законодавством.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI базою нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ) є сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за договорами ЦПХ.
Суб’єкт підприємницької діяльності нараховує на суму такої винагороди ЄСВ у розмірі 34,7% і утримує із суми винагороди ЄСВ у розмірі 2,6%.
Нарахована (виплачена) платнику податку відповідно до умов договору ЦПХ винагорода включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (пп. 164.2.2 ПК).
При утриманні податку на доходи фізичних осіб суму винагороди потрібно зменшити на суму ЄСВ (п. 164.6 ПК). Таким чином, порядок утримання ПДФО з винагороди не відрізняється від порядку утримання цього податку із заробітної плати.