Оприлюднено офіційну позицію податкової служби щодо відображення від’ємного фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами. На думку податківців, ринок цінних паперів на сьогодні не відзначається прозорістю операцій та сумлінною сплатою податків і при доволі значних оборотах оператори фондового ринку демонструють надвелику збитковість. Реагуючи на заяви учасників ринку цінних паперів щодо листа ДПСУ від 09.08.2012 №320/0/71-12/15-1217, податківці повідомили таке:
«Прибуток від операцій з цінними паперами (корпоративними правами) включається до складу доходів за результатами звітного періоду, в якому здійснюється продаж цінних паперів. При цьому від’ємний фінансовий результат з торгівлі цінними паперами за своєю суттю є витратами на придбання цінних паперів (не проданих на даний час), що були понесені в минулих податкових періодах, та не є від’ємним значенням об’єкта оподаткування з податку на прибуток. Таким чином, мова йде про інвестиційну діяльність (витрати на придбання цінних паперів), а не про від’ємне значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток, про що зазначають учасники ринку.
На даний момент ДПС України активно працює над детінізацією ринку цінних паперів шляхом удосконалення порядку оподаткування податком на прибуток операцій з цінними паперами на фондовому ринку. При цьому робота з детінізації спрямована на припинення операцій з «технічними» паперами та схемами мінімізації податків з їх використанням.
Водночас, ліквідні цінні папери, в т.ч. ОВДП та цінні папери, що мають біржову оцінку, не вбачаються ризиковими. Державна податкова служба зацікавлена у створенні передумов для переходу операцій із цінними паперами до цивілізованих форм, заснованих на прозорості, законності та чесному виконанні зобов’язань перед державою. Це, у свою чергу, сприятиме підвищенню ефективності і ліквідності українського фондового ринку.»