Фізична особа — підприємець надає послуги з розміщення та проживання фізосіб. Яку ознаку доходу потрібно ставити у податковому розрахунку за формою №1ДФ: «106» чи «157»?
Ознака доходу при наданні підприємцем нерухомості у житловий найм
Фізична особа — підприємець надає послуги з розміщення та проживання фізосіб. Яку ознаку доходу потрібно ставити у податковому розрахунку за формою №1ДФ: «106» чи «157»?
Для отримання відповіді на це запитання звернемося до Податкового кодексу України (ПК) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 №1020 (далі — Наказ №1020).
Взагалі дохід від надання нерухомості у житловий найм включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (пп. 164.2.5 ПК). При цьому податковим агентом, відповідальним за утримання ПДФО з доходу орендодавця, є орендар (пп. 170.1.2 ПК). На орендаря покладається й обов’язок подавати до податкового органу податковий розрахунок за формою №1ДФ. У ньому потрібно відобразити зазначені доходи орендаря з ознакою «106».
У цьому випадку в ролі орендаря виступають звичайні фізичні особи, які не можуть бути податковими агентами (пп. 14.1.180 ПК).
Згідно з вимогами Наказу №1020 у податковому розрахунку за формою №1ДФ підприємці повинні відображати отриманий ними дохід з ознакою доходу «157».
Ця ознака застосовується, якщо підприємець перебуває на загальній чи спрощеній системах оподаткування (ст. 177 та пп. 165.1.36 ПК) або якщо він провадить незалежну професійну діяльність (ст. 178 ПК).
Оскільки послуги з житлового найму надає підприємець, то незалежно від обраної ним системи оподаткування отриманий дохід він повинен відобразити у податковому розрахунку за формою №1ДФ з ознакою доходу «157».
Мінімальна зарплата на весь 2025 рік визначена у розмірі 8000 грн на місяць та 48 грн на годину. На що впливає мінімальна зарплата у 2025 році, зокрема податки, ЄСВ, розрахунок лікарняних і декретних, «трудові» штрафи — в огляді
Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 6 серпня 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
Штучний інтелект (ШІ), зокрема його чат-бот ChatGPT, впевнено проникає у наше професійне життя. Не виняток — і бухгалтерія. Безперечно, є спокуса делегувати свої рутинні завдання комусь, хто може безвідмовно і точно провести розрахунки, без помилок заповнити і вчасно подати податкові звіти і декларації. Проте, чи безпечно це? Адже сам ШІ застерігає, що може помилятися і всю важливу інформацію потрібно перевіряти. Та й сумнівно, що податкова не випише штраф, бо «помилився ШІ, а не я». Розбираємо, яку частину своєї роботи бухгалтер може доручити штучному інтелекту, а яку — не варто
Розв’яжемо кейс: як оподаткувати ПДВ компенсацію комунальних витрат від орендаря або підрядника. Знатимете, чи буде право на податковий кредит, які ПДВ-зобов’язання матиме ЗОЗ та що записати в податкових накладних