Податкова служба пояснила особливості сплати (перерахування) відокремленими підрозділами податку на доходи фізичних осіб.
Так, суми податку на доходи за звітний період, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, перераховуються до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. Якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати (сплачувати) ПДФО, усі обов’язки податкового агента за нього виконує юридична особа.
ПДФО, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням цього відокремленого підрозділу.
Платник податків зобов’язаний стати на облік у податкових органах за основним та неосновним місцем обліку, а також повідомляти про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, до податкових органів за місцезнаходженням цих об’єктів.
У разі зміни місцезнаходження платника податків сплата визначених законодавством обов’язкових платежів здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
Фіскальний касовий чек на товари або послуги — це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари або надані послуги.
Фіскальний чек повинен містити такі обов’язкові реквізити:
- назву господарської одиниці;
- адресу господарської одиниці;
- для суб’єктів господарювання (далі — СГ), зареєстрованих як платники ПДВ, — індивідуальний податковий номер платника ПДВ; перед номером друкуються великі літери «ПН»;
- для СГ, які не є платниками ПДВ, — ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків за Державним реєстром фізичних осіб, перед яким друкуються великі літери «ІД»;
- найменування товару або послуги;
- вартість товару або послуги;
- кількість товару або послуги;
- літерне позначення ставки ПДВ;
- форму оплати;
- загальну вартість придбаних товарів або послуг, перед якою друкується слово «СУМА» або «УСЬОГО»;
- для СГ, зареєстрованих як платники ПДВ, окремим рядком — літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ, на початку рядка — великі літери «ПДВ»;
- порядковий номер фіскального чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції;
- фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери «ФН»;
- напис «ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК» та логотип виробника.
Форма фіскального касового чека затверджена наказом ДПА України від 01.12.2000 №614.