Податківці, посилаючись на правову позицію ВАСУ, допускають можливість оскарження наказу про проведення перевірки. Така позиція ВАСУ, викладена в листах від 27.07.2010 № 1145/11/13-10 та від 24.12.2010 № 1844/11/13-10, з моменту набрання чинності Податковим кодексом України залишилася незмінною.
Зокрема, на думку ВАСУ, видання керівником податкового органу наказу про проведення перевірки безпосередньо призводить до виникнення певних обов’язків у платника податків, щодо якого прийнято таке рішення. Зазначений наказ є таким, що має правове значення, а отже, є актом у розумінні адміністративного судочинства та, відповідно, його правомірність може бути предметом розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Та й самі податківці визнають, що законодавством України не визначено чіткого переліку рішень контролюючого органу, які можуть оскаржуватися.
Водночас фахівці ДФС наводять ще одну судову позицію про те, що окремі дефекти оформлення наказу про призначення податкової перевірки, зокрема відсутність або неповнота посилань на конкретні пункти чинного законодавства, не повинні розглядатися як підстава для визнання спірного наказу протиправним. Особливо якщо зі змісту такого наказу можна ідентифікувати передбачену законодавством фактичну підставу для призначення відповідної перевірки.