При цьому їх висновки ґрунтувалися на аналізі заповнення внутрішніх документів банку (квитанцій), а не видаткових касових ордерів, якими оформлено здачу готівкової виручки в банк та зарахування цих коштів на поточні рахунки підприємств у повному розмірі.
Але контролюючий орган не враховував оригінали квитанцій банку та зарахування виручки на поточні рахунки підприємств у тому обсязі, що відповідає видатковим касовим ордерам, якими оформлено здачу коштів у банк.
А згідно із законодавством кошти, що вносять інші особи — непрацівники підприємства до каси банку, є для підприємства безготівковими розрахунками. За такими операціями не здійснюють оформлення прибуткових касових ордерів і ці операції не відображають у касовій книзі. Не встановлено будь-яких вимог і щодо особливостей оформлення документів на здавання готівкової виручки до каси банку у якості критеріїв її оприбуткування (неоприбуткування) підприємством.
Суми готівкових коштів, зарахованих на поточні рахунки в банках, повністю збігаються з сумами оприбуткованої в касі готівкової виручки. Отже, ніякої іншої готівкової виручки, ніж та, що була належно оприбуткована в касах підприємств, ці підприємства не отримували.
Ухвала ВАСУ від 23.03.2016 № К/800/25867/14