ВАСУ підтримав рішення судів першої та апеляційної інстанцій на користь платника ПДВ щодо правомірності зарахування ним залишку від’ємного значення ПДВ з терміном виникнення понад 1095 днів до складу податкового кредиту наступного звітного періоду.
У підтвердження цьому судді навели такі аргументи.
Від’ємне значення суми ПДВ враховується у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, що виник за попередні звітні періоди, а в разі його відсутності — зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (п. 200.4 Податкового кодексу України; ПК). При цьому наведена норма ПК (як і інші норми статті 200 ПК) не обмежує у часі право платника на перенесення залишку від’ємного значення суми ПДВ до складу податкового кредиту наступного звітного періоду.
Не дають підстав для висновку про існування відповідних обмежень і положення пункту 102.5 ПК, який встановлює, що заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.
Зазначеною нормою встановлено граничний строк для подання заяви про повернення надміру сплачених податків або про їх відшкодування. Своєю чергою, підстав для поширення цього строку на порядок перенесення платником залишку від’ємного значення суми ПДВ, що після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, немає.
Ухвала ВАСУ від 04.02.2016 № К/800/14105/13
Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками