Упорядковано ведення Реєстру неприбуткових організацій

Нарешті з’явився Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі — Порядок).

Створює і веде Реєстр ДФС.

Включення неприбуткової організації до Реєстру здійснюється за кодом згідно з ЄДРПОУ із присвоєнням їй певної ознаки неприбутковості, перелік яких наводиться в Порядку. Ознаку неприбутковості присвоює контролюючий орган за основним місцем обліку неприбуткової організації.

Для включення до Реєстру неприбуткова організація подає до органу ДФС реєстраційну заяву за формою 1-РН і засвідчені підписом керівника/представника такої організації та скріплені печаткою (за наявності) копії її установчих документів (якщо вони оприлюднені на порталі електронних сервісів). ЖБК подають також засвідчені підписом керівника/представника кооперативу і скріплені печаткою (за наявності) копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження/придбання такого будинку ЖБК.

Реєстраційну заяву і копії документів подають (надсилають) на вибір:

  • особисто керівником/представником неприбуткової організації/уповноваженою на це особою;
  • поштою з повідомленням про вручення і описом вкладення;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з ЕЦП;
  • держреєстратору як додаток до заяви про держреєстрацію.

Орган ДФС за результатами розгляду реєстраційної заяви і документів протягом 14 календарних днів з дня їх отримання приймає рішення про: включення, повторне включення, відмову у включенні неприбуткової організації до Реєстру; виключення неприбуткової організації з Реєстру; зміну ознаки неприбутковості.

Постанова КМУ від 13.07.2016 № 440


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи може голова неприбуткової організації працювати без зарплати

Таке запитання виникає у багатьох неприбуткових організаціях, зокрема громадських. Спойлер — працювати без заробітної плати не можна. Її розмір за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за мінімальний. У 2025 році це 8000,00 грн на місяць, і 48,00 грн за годину. Якщо заробітна плата менша за мінімальну (за повністю відпрацьований час) — доплачуйте
40759

Неприбуткові організації: облік та оподаткування

Неприбуткові організації мають специфічний бухгалтерський облік та звітність. Крім того, неприбутковий статус не означає того, що вони взагалі не сплачують податків. У консультації все про неприбуткові організації
83931

Заява про реєстрацію неприбуткової організації

Виникають ситуації, коли неприбутковій організації потрібно змінити певні реквізити чи установчі документи. Як зробити це правильно, щоб не зіткнутися із проблемами та не втратити статус неприбутковості?
31851

Облікова політика благодійного фонду

Допоможемо правильно скласти наказ про облікову політику благодійної організації. Зорієнтуємо, які дані варто передбачити у документі та як вносити зміни до нього
6116

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді